Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

9 grudnia 2007 - II NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafialnymi na II Niedzielę Adwentu.


1. Msze św. roratnie (Roraty) odprawiane są w naszym kościele:

w niedziele o godz. 7.00 (Mszy św. o godz.7.30 na czas Adwentu nie będzie)

i w dni powszednie: w środy i soboty o godz.17.00. Na Roraty dzieci przynoszą lampiony!


2. Trwa Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece możemy nabywać w niedziele, po Mszach św., w przedsionku kościoła).

    Parafialne Koło Caritas rozpoczęło także zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostały wystawione w sklepach na terenie parafii.

    Od dzisiaj możemy nabywać poświęcone opłatki wigilijne – dochód z ofiar, składanych przy tej okazji, przeznaczony jest w części na utrzymanie zakonów żeńskich oraz utrzymanie parafii.

 

Dzisiaj ofiary do puszek przed kościołem – na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

    Wśród katolików na Wschodzie pracuje obecnie ok. 250 kapłanów diecezjalnych, 450 zakonnych, ponad 600 sióstr i 23 braci zakonnych oraz kilku wolontariuszy świeckich. Do liczby tej należałoby doliczyć jeszcze księży wykładowców z polskich seminariów duchownych udzielających się w seminariach katolickich Europy Wschodniej. Warto przy tej okazji wspomnieć również o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim prowadzącym w najszerszym zakresie wśród polskich uczelni akcję przyjmowania na studia osób z terenów byłych republik radzieckich i Rosji o pochodzeniu polskim. Podobne inicjatywy propagują również polskie seminaria duchowne, przyjmując alumnów ze Wschodu.

    Obok pomocy personalnej i intelektualnej organizowane jest też wsparcie materialne. Przeprowadzana rokrocznie w polskich parafiach zbiórka pieniężna oscyluje w granicach 2 mln złotych. Pieniądze przeznaczane są przede wszystkim na wyposażenie świątyń w parafiach na Wschodzie. Podejmuje się również akcje dożywiania najbiedniejszych, a dla dzieci organizowane są warsztaty i spotkania wakacyjne. Część środków przeznaczana jest na zakup pomocy dydaktycznych dla katechetów. Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie prowadzi też prenumeratę wysyłkową do tamtejszych parafii szeregu czasopism katolickich,

w tym rosyjskojęzycznej wersji pisma „Miłujcie się” ( Liubitie drug druga);

    

3. Rekolekcje Adwentowe przewidziane są na 18.12 – 21.12.2007 r. (wtorek – godz.17.00 rozpoczęcie, środa, czwartek, piątek – godz.17.00 zakończenie).

Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w nich.

Szczegółowy program Rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła;


4. W czekającym tygodniu Msze św. będą odprawiane codziennie  

o godz. 7.30 i 17.00 – zapraszamy!


5. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 13.12 (czwartek) – Św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy,

- 14.12 (piątek) – Św. Jana od Krzyża, Kapłana;


6. Autokarowy wyjazd na nocne czuwanie Wspólnoty Krwi Chrystusa na Jasnej Górze

(15 – 16 grudnia 2007 r.) – informacje i zapisy: Anna Kulesza,

tel.: 0857419243 lub 0602445755;


7. W zakrystii można nabyć kalendarze na 2008 rok;


8. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Szczególne dzięki tym, którzy, w ostatnim czasie, składają ofiary na  pokrycie kosztów modernizacji prezbiterium

    Ofiary na modernizację prezbiterium można składać osobiście lub bezpośrednio na konto parafialne.


9. W przyszłą niedzielę, na prośbę ks. prałata Stanisława Hołodoka – proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, będą zbierane ofiary do puszek na pomoc ciężko chorej Emilce Golnik. Emilka ma 18 lat i mimo strasznej choroby, jaką jest nowotwór, kontynuuje naukę w III klasie liceum – pragnie przystąpić do matury. Czeka Ją poważna operacja kręgów szyjnych – na którą są potrzebne dość pokaźne środki finansowe. Emilką zajmują się dziadkowie; ojciec zmarł, a matka opuściła, stąd między innymi trudności finansowe.


10. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!