Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

16 grudnia 2007 - III NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafialnymi na III Niedzielę Adwentu.


1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą. Szczególne dzięki tym, którzy, w ostatnim czasie, składają ofiary na  pokrycie kosztów modernizacji prezbiterium i zakrystii.

    Ofiary na ten cel można składać osobiście u kapłanów lub bezpośrednio wpłacać na konto parafialne.


2. Msze św. roratnie (Roraty) odprawiane są w naszym kościele:

w niedziele o godz. 7.00 (Mszy św. o godz.7.30, na czas Adwentu, nie ma) i w dni powszednie: w środy i soboty o godz.17.00. Na Roraty dzieci przynoszą lampiony!

 

3. Trwa Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece możemy nabywać w niedziele, po Mszach św., w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas prowadzi także zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostały wystawione w sklepach na terenie parafii.

    Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w zakrystii, kancelarii parafialnej oraz w niedziele po Mszach św., u ministrantów w przedsionku kościoła  – dochód z ofiar, składanych przy tej okazji, przeznaczony jest w części na utrzymanie zakonów żeńskich oraz utrzymanie parafii.

W dzisiejszą niedzielę, na prośbę ks. prałata Stanisława Hołodoka – proboszcza Parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, są zbierane ofiary do puszek na pomoc ciężko chorej Emilce Golnik. Emilka ma 18 lat i mimo strasznej choroby, jaką jest nowotwór, kontynuuje naukę w III klasie liceum – pragnie przystąpić do matury. Czeka Ją poważna operacja kręgów szyjnych – na którą są potrzebne dość pokaźne środki finansowe. Emilką zajmują się dziadkowie; ojciec zmarł, a matka opuściła, stąd między innymi trudności finansowe.

    

4. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach: 18.12 – 21.12.2007 r.(wtorek – godz.17.00 rozpoczęcie, środa, czwartek, piątek – godz.17.00 zakończenie). Rekolekcjom będzie przewodniczył ks. mgr lic. Wojciech Niemotko, wikariusz Parafii Katedralnej w Białymstoku, kapelan szpitali: onkologicznego, gruźliczego i położniczego.

Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w Rekolekcjach.

18 grudnia (wtorek), godz.17.00 – wspólne rozpoczęcie rekolekcji: Hymn do Ducha św., konferencja wprowadzająca.

Rekolekcyjne spotkania (Mszę św., naukę rekolekcyjną i możliwość spowiedzi) mają: dorośli – w środę i czwartek o godz.: 10.00, 17.00 i 18.30; dzieci ze szkól podstawowych – w środę o godz. 16.00; gimnazjaliści – w czwartek o godz. 16.00; młodzież pracująca, studiująca i szkół średnich oraz dorośli, którzy późno kończą pracę – w środę i czwartek o godz. 18.30.

Spowiedź zaplanowana jest na środę i czwartek, w wymienionych wyżej godzinach.

W tych dniach przyjadą do naszej parafii, z pomocą duszpasterską, księża z sąsiednich parafii – prosimy więc o korzystanie z ich posługi i nie odkładanie spowiedzi na ostatnie dni przed Świętami.

Zakończenie Rekolekcji w piątek (21.12), godz. 17.00 – Msza św. i konferencja podsumowująca, a następnie spotkanie opłatkowe w gronie parafian.

Serdecznie zapraszamy na ten wieczór wszystkich Parafian, Radę Parafialną, KŻR, WKCH, ministrantów, scholę, oazę.

 Niech to będzie nasze rodzinne – świąteczne spotkanie.

Szczegółowy program Rekolekcji umieszczony jest na stronie internetowej Parafii i na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła.


5. W czekającym tygodniu Mszy św. rannych, o godz. 7.30 nie będzie!


6. Niech Bóg pozwoli owocnie przeżyć Rekolekcje i obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!