Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

23 grudnia 2007 - IV NIEDZIELA ADWENTU

Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

Zapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniami parafialnymi na IV Niedzielę Adwentu.

1. W dniu jutrzejszym przypada Wigilia Bożego Narodzenia.
W naszym kościele, do południa, będą odprawiane Msze św. o godz.: 7.30, 8.00 i 8.30.
Przypominamy o religijnym charakterze wieczerzy wigilijnej. Niech nie zabraknie ducha miłości, przebaczenia i pojednania. Posiłek poprzedźmy wspólną modlitwą, odczytajmy fragment z Pisma św. o Bożym Narodzeniu, złóżmy szczere życzenia. Niech zabrzmią radosne kolędy.
24 grudnia – to Dzień Imienin ks. Adama Ciereszko, naszego wikariusza, pamiętajmy o dostojnym Solenizancie w naszych modlitwach.

2. Tradycyjna Pasterka zostanie odprawiona: w kościele, o godz. 24.00, a w kaplicy w Halickich, ze względów duszpasterskich, o godz. 22.00. Pół godziny przed Pasterką – wspólne śpiewanie kolęd. Zapraszamy do licznego udziału!
Ofiary na tacę z tych Mszy św. przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia.

 

3. W Pierwszy Dzień Świąt i Drugi, kiedy wspominamy Św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, porządek Nabożeństw niedzielny. Taca z Drugiego Dnia Świąt przeznaczona jest na KUL i Centrum Formacji Laikatu.
W tym dniu do drzwi domów Parafian zapuka grupa kolędnicza, składająca się z naszej scholi, ministrantów i oazy. Prosimy o życzliwe przyjęcie i wspólne świętowanie kolędą. Kolędnicy, ofiary składane przy tej okazji, zamierzają przeznaczyć na wspólny wyjazd podczas ferii zimowych.

4. Trzeci Dzień Świąt, to Święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msze św. będą odprawiane o godz. 10.00 i 17.00, podczas których zostanie pobłogosławione wino ku czci Św. Jana i podane do skosztowania wiernym. Poświęcone w tym dniu wino, według tradycji chrześcijańskiej, ma chronić od wszelkich niebezpieczeństw, oraz nieszczęść duszy i ciała.

5. 28 grudnia – Święto Św. Młodzianków Męczenników. W tym dniu, w szczególny sposób modlimy się w intencjach: dziękczynnej za dar życia i przebłagalnej za zabójstwa dzieci nienarodzonych. W piątek i sobotę, Msze św. o godz. 17.00. Zapraszamy!

6. Przyszła niedziela, 30 grudnia, obchodzona jest jako Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Niech ten dzień, będzie uroczyście przeżywany w duchu miłości rodzinnej i pozwoli nam na nowo odkryć swoją rodzinę, jej wielkość i znaczenie.
Podczas Mszy św., będziemy gościli w naszej Parafii śpiewającą rodzinę Zalewskich z Brańska, która tworzy zespól muzyczny „Ogród Wyobraźni”. Uświetni ona swoim śpiewem obchody rodzinnej Uroczystości.

7. W przyszły poniedziałek przypada ostatni dzień roku kalendarzowego 2007 – tradycyjny Sylwester. O godz. 16.30 zostaną odprawione Nieszpory Żałobne za zmarłych, szczególnie tych, którzy odeszli do Pana w ubiegłym roku, a po Nich o godz. 17.00 Msza św. składkowa w ich intencji i Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku. Intencje do tej Mszy św. składkowej, a więc imiona swoich zmarłych, można zgłaszać przez czekający tydzień.

8. Od piątku, 28 grudnia, rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. W tym roku, kolęda będzie trwała nieco dłużej, z powodów: po pierwsze – krótkiego karnawału, po drugie – z jeszcze nie całkowitego dojścia do zdrowia ks. proboszcza, po przebytej operacji. Za dłuższy okres oczekiwania na kapłana, przepraszamy!
28 i 29 grudnia – kolęda w Halickich, początek od godz.10.00: w piątek domy po stronie szkoły a sobotę, po stronie kaplicy. 02 stycznia 2008 roku, w środę – kolęda na osiedlu Kol. Halickie, początek od godz. 16.00. Prosimy o zorganizowanie transportu po kapłanów.
Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła i prac w nim prowadzonych.