27 listopada 2016 – I NIEDZIELA ADWENTU XIII ROCZNICA POŚWIĘCENIA NASZEJ ŚWIĄTYNI

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent - okres radosnego i pobożnego oczekiwaniana spotkanie z Panem.

Wchodzimy również w nowy Rok Liturgiczny, pod hasłem: „Idźcie i głoście”.

Msze św. Roratnie (Roraty) będą odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 oraz w dni powszednie: w środy o godz. 18.00 i soboty o godz. 6.30 i 18.00.

Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!

Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.

Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas rozpoczyna także zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, zostaną wystawione w sklepach na terenie parafii.

Od dzisiaj możemy nabywać poświęcone opłatki wigilijne – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

2. W czekającym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 30.11 (środa) – Święto Św. Andrzeja Apostoła

- 03.12 (sobota) – Wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera,

W tym tygodniu przypadają również:

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz.18.00.

Uczestniczą uczniowie klas I gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu (uczestniczy Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych), spowiedź i 18.00 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

Uczestniczą uczniowie klas II gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- I sobota miesiąca – godz. 17.00 – 18.00 – MATKI W MODLITWIE, od 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. (Roraty).

Uczestniczą uczniowie klas III gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy dzieci (szczególnie klas: I, II i III szkół podstawowych) i ich rodziców. Przynosimy ze sobą  własnoręcznie, oczywiście przy pomocy rodziców, wykonane wieńce adwentowe, aby je poświęcić i uroczyście przeżywać czas Adwentu.

Taca na Kurię Metropolitalną Białostocką a ofiary do puszek przed kościołem – na bieżące  potrzeby naszej Parafii.

3. Wielkie dzięki tym, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą.

Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!