Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

05 marca 2017 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie. Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką i datki do puszek przed kościołem – na Misje, „Ad Gentes”!

Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

 

 2. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15), a „Droga Krzyżowa” dla dzieci – wtorki o godz. 16.30.  Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

 

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 5.04 – 7.04. 2017 roku. 

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.

Droga Krzyżowa w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii, godz. 19.00: Halickie – 22 marca (środa), Skrybicze – 31 marca (piątek), Solniczki – 29 marca (środa), Stanisławowo – 24 marca (piątek) i Białostoczek – 27 marca (poniedziałek).

 

3. Dzisiaj o godz. 16.00, rozpocznie się w naszej Parafii (Dom Parafialny) kurs przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy do udziału.

 

4. W czekającym tygodniu:

 

08 marca (środa) – Międzynarodowy Dzień Kobiet. 

Zachęcamy do modlitwy w intencji niewiast!

 

Spotkania formacyjno – modlitewne: 

„Przyjaciele Oblubieńca” - środa (08 marca), godz.18.30 

i „Żyć Ewangelią” - czwartek (09 marca), godz. 18.30. Zapraszamy!

 

5. Przy wyjściu z kościoła, można otrzymać skarbonkę jałmużny wielkopostnej 2017

Sugerujemy, aby wzięły je rodziny. W ten sposób  staną się skarbonkami rodzinnymi, a nie tylko danego dziecka. Zachęcamy rodziny, aby rezygnując z jakiejś przyjemności złożyli ofiarę do skarbonki. Pamiętajmy, że skarbonka jałmużny wielkopostnej ma przede wszystkim zadanie wychowawcze: uczenie się wyrzeczenia i dzielenia swoimi dobrami z bliźnimi oraz zachowywanie charakteru pokutnego Wielkiego Postu. Skarbonki z jałmużną przynosimy do kościoła i składamy przy Obrazie Jezusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (I Niedziela po Wielkanocy).  Ofiary zostaną przekazane do Caritasu i wykorzystane na cele, o których mowa na skarbonce.

„Paschaliki” (świece Caritas – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej) na stół wielkanocny  są do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

 

6. W następną niedzielę (12.03) będziemy gościli w naszej Parafii Proboszcza z Makarowiec na Białorusi, ks. Pawła Białonos, który wygłosi Słowo Boże. 

Będzie też możliwość wesprzeć materialnie dzieła przez Niego prowadzone.

 

7. W Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (w tym roku – poniedziałek 20.03.) będzie (już tradycyjnie, jak co roku) o godz. 18.00 odprawiana Msza św. składkowa za wstawiennictwem

Św. Józefa – intencje do Niej można zapisywać w zakrystii.

 

8. Od  poniedziałku, 06 marca (do Wielkanocy), rozpocznie w naszej Parafii praktyki duszpasterskie – ks. diakon Stanisław Bolesta. Otoczmy Go naszą serdecznością, troską i modlitwą, aby mógł się dobrze przygotować do Święceń Kapłańskich i posługi pasterskiej.  

 

9. Szczęść Boże na czekający tydzień!

 

-UROCZYSTOŚCI DZIĘKCZYNNE ZA OCALENIE MIASTA BIAŁEGOSTOKU, w 28. rocznicę katastrofy pociągu przewożącego chlor, odbędą się w czwartek 9 marca  br. i przebiegać będą według następującego porządku:
godz. 16.30    – rozpoczęcie przy Krzyżu w miejscu katastrofy przy ul. Poleskiej
                         – procesja od Krzyża do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, w czasie procesji Droga Krzyżowa oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego 
godz. 18.00    – Msza Święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego pod przewodnictwem Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego 

Nasze modlitwy będziemy zanosić za wstawiennictwem bł. ks. Michała Sopoćki, Patrona Miasta Białegostoku. Zapraszamy do uczestnictwa.

 

-Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na wielkopostne rekolekcje małżeństw niesakramentalnych 12 i 13 marca 2017 roku w dolnym kościele pw. Ducha Świętego w Białymstoku. W programie: 12 marca /niedziela/ godz. 17.00 niedzielna Eucharystia z nauką rekolekcyjną i konferencja, 13 marca /poniedziałek/ godz. 18.00 droga krzyżowa z nauką rekolekcyjną. Rekolekcje prowadzi ks. Bogusław Urban.