Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

8 października 2017 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

 

2. Dzisiaj (8.10) – obchodzimy XVII Dzień Papieski, pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Ofiary do puszek przed kościołem na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia (pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

Po Mszy św. o godz. 12.30 – spotkanie z kandydatami na ministrantów i ich rodzicami

 

3. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W każdy wtorek –  szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy!

 

4. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek (09.10) – Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

- środa (11.10) – Wspomnienie Św. Jana XXIII, Papieża

- piątek (13.10) – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera

Dzień Objawień Fatimskich – po Mszy św. wieczornej Procesja Maryjna wokół kościoła (jeśli pozwoli pogoda) i Różaniec Fatimski.

- sobota (14.10) – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców!

- w przyszłą niedzielę (15.10) na godz. 12.30 zapraszamy wszystkie dzieci, a szczególnie klas I-III szkól podstawowych i ich rodziców! Dzieci przynoszą do kościoła „dary jesieni” (np.: kolorowe bukiety z liści, jarzębiny, kasztany, żołędzie, orzechy, dynie, warzywa, owoce). Dzieci będą to niosły uroczyście w darach.

Po Eucharystii spotkanie z klasami III SP Nr. 52 –  grupa katechetki , Pani Doroty Orłowskiej  i różnych szkół  - grupa ks. Proboszcza.

Puszka przed kościołem na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku!

 

5. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – Chór (serdecznie zachęcamy do wspólnego śpiewania!).

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

 

6. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.

Dziękuję tym wszystkim, którzy pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.15, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.

 

7. Wycieczka „Szlakiem Papieskim” : Augustów, Wigry (klasztor, rejs statkiem), Studzieniczna (Sanktuarium Matki Bożej, ognisko) dla dzieci (od III klasy szkoły podstawowej) i młodzieży – 14.X.2017 r. (sobota). Zapraszamy!!!

 

8. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia”  do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

 

 

9. Szczęść Boże na czekający tydzień!