Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

03 grudnia 2017 – I NIEDZIELA ADWENTU

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone na Kurię Arcybiskupią w Białymstoku oraz  datki do puszek przed kościołem –  na potrzeby Parafii. Wielkie dzięki wszystkim, którzy na różne sposoby troszczą się o nasz kościół: modlitwą, pracą czy ofiarą.

2. Msze św. Roratnie (Roraty) są odprawiane w naszym kościele: w niedziele o godz. 07.00 oraz w dni powszednie: w środy o godz. 6.30 i 18.00 i soboty o godz. 6.30 i 18.00.

 

Na Roraty dzieci i dorośli przynoszą lampiony!

            Niech okres Adwentu różni się w przeżywaniu od innych dni w ciągu roku i staje się przez to bardziej owocnym.

            Wraz z I Niedzielą Adwentu rusza Świąteczna Akcja Caritas: Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (świece i świąteczne kartki możemy nabywać w niedziele po Mszach św. w przedsionku kościoła).

Parafialne Koło Caritas kontynuuje zbiórkę żywności i słodyczy na świąteczne paczki dla dzieci z ubogich rodzin i osób samotnych. Kosze na żywność, dzięki uprzejmości właścicieli, są wystawione w sklepach na terenie parafii.

            Poświęcone opłatki wigilijne możemy nabywać w przedsionku kościoła czy zakrystii  – dochód z ofiar składanych przy tej okazji przeznaczony jest: w części na utrzymanie klauzurowych zakonów żeńskich oraz utrzymanie Parafii.

 

3. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach: 20.12 – 22.12.2017 r.

Prosimy o zaplanowanie uczestnictwa w Rekolekcjach!

 

4. W tym tygodniu przypadają:

 

- 06.12 (środa) – Wspomnienie Św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z Jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci w dniu 6 grudnia. Ten zwyczaj ma charakter religijny!

 

- 07.12 (czwartek) – Wspomnienie Św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła,

 

godz. 15.00 – POGRZEB DZIECI ZMARŁYCH PRZED NARODZENIEM!!!

 

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne: godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), (podczas modlitwy spowiedź) i Msza św. o godz.18.00. Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych

 

- 08.12 (piątek) – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00 – Błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa

 

W przyszłą niedzielę –  ofiary do puszek przed kościołem na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

 

 

5. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: wtorek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – Chór (serdecznie zachęcamy do wspólnego śpiewania!).

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

 

 

 

6. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!