Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

7 stycznia 2018 – I Niedziela Zwykła – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielą (07.01), Świętem Chrztu Pana Jezusa, kończymy Okresu Narodzenia Pańskiego.

„Oprócz okresów mających własny charakter zostają 33 lub 34 tygodnie w ciągu cyklu rocznego, w które nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w Jego pełni, zwłaszcza w niedziele. Ten czas nazywa się Okresem Zwykłym” (Kal 43).

 

 

2. Trwa wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian.

Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.

Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.

 

8 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Solnicka, Sasanki, Paprociowa, Leśne Echa rozpoczęcie o godz. 16.00

 

9 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od Brzoskwiniowej do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Edukacyjna, Krzywa, Irysowa i Czereśniowa, rozpoczęcie o godz. 16.00      

 

10 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od początku („z górki”) do Grabowej i Stoczni Gdańskiej, rozpoczęcie o godz.16.00

 

11 stycznia (czwartek)  Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Krokusowa, Kaktusowa i Stokrotki oraz Poranna, Kolorowa, Przepiórki i Pod Lasem, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

12 stycznia (piątek) – Osiedle Zagórki, ulice: Liniowa, Funkcyjna, Ułamkowa, Cyfrowa, Algebraiczna, Pierwiastkowa, Mnożna, Dodatnia, Geometryczna, Logarytmiczna, Matematyczna, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy oraz Leśna Polana, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

13 stycznia (sobota)bloki przy ul. Św. Proroka Eliasza, rozpoczęcie o godz. 14.00

 

15 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Dojlidy Górne do Milowej, Milowa, Holownicza, Mandarynkowa, Deszczowa, Dzwonkowa, Oleandrów, Skowronkowa, Tulipanowa, Kanarkowa, Berberysowa, Wiosłowa, Nasturcjowa, Niezapominajki, Waniliowa, Pagórkowa, Podmokła, Drzewna oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

16 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Mickiewicza do Dojlidy Górne, Kraski oraz Dojlidy Górne (po obu stronach) na odcinku od Brzoskwiniowej do Halickiej, Kameliowa, Ananasowa, Cytrusowa, Cytrynowa, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy,  rozpoczęcie o godz. 16.00

 

17 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Św. Jana Chrzciciela, Astrów, Ostróżki, Motyla, Kryniczna, Fiołkowa, Zawilców, Zalesie, Macierzanki, Jastrzębia, Strumykowa i Zabłudowska oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy,  rozpoczęcie o godz. 16.00

 

18 stycznia (czwartek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Browarowa z obydwu stron oraz Przelotowa, Górna, Maciejki, Jaskrów i Hiacyntowa, rozpoczęcie o godz.16.00

 

19 stycznia (piątek) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Stoczni Gdańskiej (po obu stronach), Wodna, Falowa, Promowa, Pływacka, Potokowa, Dolina Stawów, Zatokowa, Perłowa oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy,  rozpoczęcie o godz. 16.00

 

20 stycznia (sobota) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Bajeczna, po obu stronach i Majowa, rozpoczęcie o godz. 10.00

 

22 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Kol. Dojlidy i Dojlidy Górne, ulice: Kol. Dojlidy, Szafirowa, Zielona, Wigierska, Busolowa, Dokerów, Kadłubowa, Pokładowa, Mazurska, Fregatowa, Marynarska oraz Michałowe Pole i Rzeczna i ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

23 stycznia (wtorek) – Białostoczek, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

Istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

Prosimy o zorganizowanie transportu po kapłanów.

 

W okresie kolędy, w dni powszednie, Msze św. będą odprawiane

o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).

Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.