Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

11 marca 2018 – IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Dziękuję KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

Dzisiaj i w przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek przed kościołem na urządzenie symbolicznego „Ołtarza Wystawienia – Ciemnicy” i  „Grobu Pańskiego”. Jest to możliwość włączenia się nas wszystkich w coroczne ofiary Kółek Różańcowych i wspólne przygotowanie oprawy Świąt Paschalnych ( z pozostających pieniędzy – nie zawsze zostają - kupowane są kwiaty do kościoła w ciągu roku). KŻR ofiary na ten cel składają osobiście w zakrystii.

2. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15), a „Droga Krzyżowa” dla dzieci – wtorki o godz. 17.30.  Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Droga Krzyżowa w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii, godz. 19.00: Halickie – 12 marca (poniedziałek), Skrybicze – 13 marca (wtorek), Solniczki – 14 marca (środa), Stanisławowo – 15 marca (czwartek) i Białostoczek – 16 marca (piątek).

- wtorek (13.03) – V rocznica wyboru Papieża Franciszka. Modlimy się za Ojca Świętego!

Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne:

wtorek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek,

godz. 18.30 – Chór (serdecznie zachęcamy do wspólnego śpiewania!).

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

4. „Paschaliki” (świece Caritas – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej) na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne  są do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

5. W Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (19.03.) tradycyjnie, jak co roku, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. składkowa za wstawiennictwem Św. Józefa – intencje do Niej można zapisywać w zakrystii.

6. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach: 21.03 – 23.03. 2018 roku.

Wtedy również będziemy nawiedzali z posługą sakramentalną naszych chorych w ich domach.

Rekolekcje Wielkopostne 2018

Środa 21 marca (Rozpoczęcie Rekolekcji)

830 – dzieci (Szkoła Podst. do V kl. włącznie) - Gorzkie Żale i Msza Święta - spowiedź

1000 – dorośli -Gorzkie Żale i Msza Święta - spowiedź

1130 – młodzież (Szk. Podst., kl.: VI, VII i Gimnazjum) - Gorzkie Żale i Msza Święta - spowiedź

1700 – dorośli - Gorzkie Żale (16.45) i Msza Święta - spowiedź

1830 – dorośli, młodzież szkół średnich, młodzież studiująca i pracująca -

Msza Święta - spowiedź

Po Eucharystii – ADORACJA KRZYŻA

Czwartek 22 marca

830 – dzieci (Szkoła Podst. do V kl. włącznie) - Pasja i Msza Święta - spowiedź

1000 – dorośli - Msza Święta - spowiedź

1130 – młodzież (Szk. Podst., kl.: VI, VII i Gimnazjum) - Pasja i Msza Święta - spowiedź

1700 – dorośli - Msza Święta - spowiedź

1830 – dorośli, młodzież szkół średnich, młodzież studiująca i pracująca

Msza Święta - spowiedź

Po Eucharystii – NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA

Piątek 23 marca (Zakończenie Rekolekcji)

900 – dzieci (Szkoła Podst.) młodzież (Gimnazjum)

Droga Krzyżowa w plenerze: od szkoły do kościoła a następnie Msza św.

1000 –   Msza Święta

1700 –   Msza Święta (dorośli, młodzież szkół średnich, studiująca i pracująca)

- Droga Krzyżowa w plenerze (ok. g. 18.00): od kościoła do kaplicy przy ul. Dojlidy Górne

Odwiedziny Chorych ! (w piątek od godz. 14.00)

- zapisy w zakrystii lub telefonicznie: 85 7419-977;

Prosimy spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni Wielkiego Postu !

Rekolekcjom przewodniczy – Ks. Mariusz Więckiewicz, Ojciec Redemptorysta z Gdyni

7. Szczęść Boże na czekający tydzień!