Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

PIELGRZYMKA - INDIE i NEPAL (14-28.09.2018)

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

Kosmopolityczne New Delhi • Jaipur – różowe miasto i wjazd do Fortu Amber na słoniach • Taj Mahal – niesamowite mauzoleum • Katmandu i Dach Świata • Varanasi i święta rzeka Ganges • safari na słoniach w Parku Narodowym Chitwan

 

UWAGA - WAŻNA INFORMACJA DOTYCZĄCA SZCZEPIEŃ

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Katmandu z przesiadką. Wylot z Warszawy, przesiadka w jednym z portów międzynarodowych.

Dzień 2
Przylot do Katmandu. Transfer do hotelu i odpoczynek po podróży. Zwiedzanie stolicy Nepalu rozpoczniemy od przepięknie położonej na wzgórzu stupy Swayambhunath, z której rozciąga się wspaniały widok na całą Dolinę Katmandu. Jest to miejsce odwiedzane przez setki rozmodlonych pielgrzymów palących kadzidła, wypowiadających mantry i składających dary, które są natychmiast porywane przez licznie żyjące tu małpy. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Doliny Katmandu: największy kompleks świątyń hinduistycznych Paśupatinath nad świętą rzeką Bagmati, stupa Bouddhnath – jedno z najważniejszych centrów buddyzmu tybetańskiego. Następnie zwiedzanie Durbar Square w Katmandu, na którym podziwiać będziemy niezliczoną ilość świątyń w różnych stylach architektonicznych oraz bogato zdobiony pałac Żywej Boginki Kumari – sprawującej opiekę nad całym miastem. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej – lot nad Himalajami (płatna dodatkowo). Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd i zwiedzanie newarskiego miasta Patan, zwanego także Lalitpur, czyli Miasto Piękna. Następnie przejazd do Bhaktapur, najstarszego miasta Doliny: Durbar Square (Plac Królewski), Złota Brama w Pałacu Królewskim i Plac Nyatapola. Po zwiedzaniu przejazd do Nagarkot – miejscowości malowniczo położonej wśród gór. Jest to doskonały punkt widokowy na wysokie Himalaje, przy dobrej widoczności widać wiecznie ośnieżone siedmiotysięczniki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Nagarkot. (Trasa ok. 45 km).

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd do Parku Narodowego Chitwan (najlepsze miejsce na safari w Nepalu). W miarę możliwości czasowych spacer do punktu widokowego nad rzekę, skąd podziwiać będziemy zachód słońca. Lunch i kolacja (tradycyjne dania nepalskie) oraz nocleg w lodgy. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 6
Wczesne śniadanie i wizyta na farmie słoni. Dzień spędzony na aktywnym wypoczynku wśród zieleni Parku Narodowego Chitwan. Aktywności wliczone w cenę: safari na słoniach, spływ tradycyjnymi łodziami wydrążonymi z jednego pnia drzewa kapokowego po rzece Rapti (w zależności od poziomu wody w rzece), zamiennie spacer po dżungli połączony z obserwacją zwierząt. W Chitwan na powierzchni ok. 1 tys. km2 żyją gatunki tj.: tygrysy bengalskie, krokodyle, małpy, nosorożce, a także ponad 450 gatunków ptaków. Lunch, kolacja (z pokazem tańca Tharu) i nocleg w lodgy. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą w kierunku stolicy Nepalu - Katmandu. Wieczorem kolacja w newarskiej restauracji, urozmaicona pokazem lokalnych tańców i muzyką na żywo. (Trasa ok. 160 km).

Dzień 8
Śniadanie, transfer na lotnisko w Katmandu i przelot do Varanasi – świętego miasta hinduizmu, którego historia sięga 3 tys. lat wstecz. Możliwa przesiadka w New Delhi lub innym mieście. Transfer do hotelu, wieczorem przejazd nad rzekę Ganges, by uczestniczyć w hinduistycznej ceremonii Aarti organizowanej na zakończenie każdego dnia polegającej na ułożeniu boginki Ganga do snu. Obiadokolacja w ok. Varanasi. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 9
Wcześnie rano przejazd do Dasaśwamedg Ghat i rejs łodziami po świętej rzece Ganges. Każdego dnia o świcie gromadzą się tutaj wierni podczas rytualnych, oczyszczających z grzechów kąpieli. Będziemy obserwować licznych pielgrzymów modlących się do wschodzącego słońca, udzielających błogosławieństw braminów, sadhu (świętych mężów) w skomplikowanych jogicznych pozach. Zobaczymy również największy ghat kremacyjny. Powrót do hotelu na śniadanie, a następnie zwiedzanie zabytkowych świątyń buddyjskich oraz ruin miasta Sarnath (miejsca wygłoszenia przez Buddę pierwszego kazania). Przejazd na dworzec kolejowy i całonocny przejazd pociągiem do Agry. Kolacja w formie pakietów podróżnych. (Trasa ok. 630 km).

Dzień 10
Przyjazd do Agry we wczesnych godzinach porannych. Transfer do hotelu na śniadanie. Następnie zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Shahjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Kolejno zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze – największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Wieczorem możliwość uczestniczenia w wycieczce lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Obiadokolacja w Agrze. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd w kierunku stolicy Rajasthanu – Jaipuru, zwanego „różowym miastem”. Po drodze zwiedzanie Fatehpur Sikri, opuszczonego miasta Wielkich Mogołów, wielkiego meczetu oraz Bulund Darwaza – Bramy Wolności, zbudowanych przez cesarza Akbara. Po drodze zobaczymy również wioskę Abhaneri, a w niej zaskakujący swoimi rozmiarami i kształtem zbiornik na wodę deszczową. Obiadokolacja w Jaipurze. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 12
Po śniadaniu wycieczka do fortu Amber (wjazd do fortu na słoniach), zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego – siedziby Maharadży oraz wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów – wizytówki miasta. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Galty (płatna dodatkowo). Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do Delhi. Po przyjeździe odwiedzimy świątynię Iskcon, czyli towarzystwa Krishny, która wyróżnia się ciekawą formą architektoniczna oraz niezwykłą atmosferą wnętrza. Następnie przejedziemy do największej gurudwary w mieście – świątyni Bangla Sahib. Ta wspaniała zwieńczona złotą kopułą świątynia jest najważniejszym w stolicy miejscem sikhijskiego kultu, tętni życiem od wschodu do zachodu słońca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Delhi. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 14
Po śniadaniu udamy się na zwiedzanie Delhi. W programie: grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal), z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Shahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat – miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Powrót na obiadokolację. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 15
Wczesne wykwaterowanie i transfer na lotnisko w New Delhi (śniadanie w formie pakietów podróżnych). Wylot z New Delhi i przelot samolotem rejsowym do Warszawy, z przesiadką. Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocny przejazd pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wagony składają się z łóżek piętrowych umieszczonych w tzw. boxach, nie ma klasycznych przedziałów. Wagony sypialne klimatyzowane 3 klasy (8 miejsc sypialnych), możliwość dopłaty do 2 klasy (6 miejsc sypialnych- na potwierdzenie). Obsługa rozdaje poduszki, koce i czasami prześcieradła, ale niekoniecznie będą one śnieżnobiałe. Jednak podróż pociągiem to ciekawe przeżycie i okazja do poznania lokalnego kolorytu Indii.
W przypadku braku możliwości realizacji przejazdu pociągiem (z powodu np. znaczących opóźnień, anulacji połączenia lub innych) w/w świadczenie zastąpione będzie przejazdem autokarem. W sytuacji kiedy Klienci mają wykupioną „dopłatę do 2 klasy w pociągu”  i ta usługa nie zostanie potwierdzona, wysokość dopłaty zostanie zwrócona po zakończeniu imprezy (w miejscu jej zakupu).

Wizy

Wiza indyjska. Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa kosztuje 290 zł/ os. Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym.

Wiza nepalska. Do wizy nepalskiej (wyrabiana na lotnisku w Katmandu) potrzebne jest 1 kolorowe zdjęcie, cena ok. 25 USD. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym.

Świadczenia

Cena 6.999 zł os. w pok 2 os.

Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym Warszawa - Katmandu, New Delhi - Warszawa z przesiadką, przelot wewnętrzny Katmandu - Varanasi (limit bagażu 15 kg + 7 kg), opłaty lotniskowe, 14 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje wg programu, opiekę polskiego pilota, kapelana, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 305 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, wizy do Nepalu (25 USD lub 20 EUR), opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych.

Wycieczki lokalne: lot nad Himalajami (ok. 270 USD), Galta (ok. 15 USD), teatr w Agrze (ok. 35 USD).

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 11.04.2018 r. i mogą ulec zmianie.