Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

01 kwietnia 2018 – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

 

 

1. Dzisiaj Msze św. o godz.: 11.00, 12.30 ( Mszy św. o godz. 9.30 i 18.00 nie będzie). 

Uroczystość Wielkanocną obchodzi się przez osiem dni (oktawa). Zachęcamy do udziału we Mszach św. poszczególnych dni o godz. 18.00, podczas których będzie odprawiana Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

Obchód Paschy trwa przez czas wielkanocny, „Pięćdziesiąt dni od Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się w podniosłym nastroju jako jeden dzień świąteczny, jako Wielką Niedzielę” (Św. Atanazy). Są to dni, kiedy ze szczególną mocą rozbrzmiewa „ALLELUJA”.

 

 

2. W Poniedziałek Wielkanocny, II Dzień Świąt –  porządek Nabożeństw niedzielny. Ofiary zbierane na tacę – przeznaczone na KUL i Centrum Pastoralno - Katechetyczne w Białymstoku.

 

3. W tym tygodniu:

 

- I czwartek miesiąca – godz.17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi WKCH), spowiedź – 17.30 i o godz. 18.00 – Msza św. 

 

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu, spowiedź – 17.30 i o godz. 18.00 – Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św. 

 

- I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – spowiedź a następnie o godz. 18.00 –  Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. Uczestniczą uczniowie klas III gimnazjum i wszyscy kandydaci do Bierzmowania, oraz ich rodzice! Po Nabożeństwie spotkanie organizacyjne!

 

4. W następną niedzielę – Przewodnią (08 kwietnia) – w Archidiecezji Białostockiej Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W naszej Świątyni mamy również przepiękny Obraz Jezusa Miłosiernego, dlatego to Święto obchodzimy szczególnie uroczyście. Po Sumie - Mszy św. o godz. 9.30 – Procesja Eucharystyczna (jeśli pogoda pozwoli). Ofiary do puszek przed kościołem na Caritas Archidiecezjalną.

Niedzielą Miłosierdzia rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

 

W Niedzielę Miłosierdzia odbędzie się VI PIESZA PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO w Białymstoku. Będzie ona wyrazem naszej wdzięczności za kanonizację Jana Pawła II. 

Pielgrzymka przejdzie ściśle określonymi trasami, a wyruszy z 5 miejsc. Nasza Parafia rusza w pielgrzymkę o godz. 13.00 spod Kościoła Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku przy ulicy Ks. St. Suchowolca 27. 

Serdecznie zapraszamy do udziału!