Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

06 maja 2018 – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej Parafii. Polecamy ich Bogu w naszych wdzięcznych modlitwach.

W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz jednej z placówek białostockiej Caritas – ośrodek „Metanoia”. Wszystkie zebrane środki zostaną przeznaczone na wyposażenie budynku, w którym dzieci i młodzież uzależniona od narkotyków i środków psychoaktywnych odbywa swoją roczną terapię. Zbiórka ta jest jedną z wielu akcji towarzyszących kampanii charytatywnej Kilometry Dobra, o której więcej można przeczytać a stronie Caritas Archidiecezji Białostockiej. Za każdą ofiarę składamy serdeczne: Bóg zapłać!

 

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek, wtorek, środa – Dni modlitw o dobre urodzaje oraz za kraje głodujące

 

- wtorek (08.05) – Uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski.  O godz. 18.00 Msza św. składkowa za Jego przyczyną w intencji żyjących i zmarłych, szczególnie noszących to imię. Zapisy intencji w zakrystii.

W tym dniu przypadają imieniny Ks. Abp. Seniora Stanisława Szymeckiego.

Pamiętajmy w modlitwach o Dostojnym Solenizancie, a  także o ś.p. ks. Stanisławie Zdziechu i ks. Stanisławie Suchowolcu, którzy wśród nas pracowali!

W tym dniu, na godz. 17. zapraszamy Matki w Modlitwie!

 

- piątek (11.05) – Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Za udział w Nowennie można zyskać odpust zupełny

 

-  niedziela (13.05) –  Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego,

Rocznica Objawień MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ,

po Mszy św. o godz. 18.00: Różaniec Fatimski i Nabożeństwo Majowe oraz Procesja wokół kościoła z Figurą Chrystusa Zmartwychwstałego i Maryi

 

3. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne:

wtorek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią

Uczestników zapraszamy również do udziału w „Majowym” i Eucharystii!

 

4. Nabożeństwa Majowe są odprawiane codziennie, przed Mszą św. o godz.18.00. Porządek Nabożeństw wieczornych jest następujący: godz. 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna, 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i „Majowe” a następnie Msza św. o godz.18.00.

Zachęcamy również do odprawiania Nabożeństwa Majowego w kaplicach czy przy krzyżach, w miejscowościach poza kościołem, oraz w gronie rodzinnym.

 

5. W najbliższą niedzielę 13 maja, podczas Mszy św. o godz. 12.30, I grupa dzieci klas drugich szkół podstawowych z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Spodziewamy się dużo gości, w związku z tym na Msze św. w innych godzinach (7.00,9.30, 11.00 i 18.00) zapraszamy tych, którzy nie są bezpośrednio związani z Uroczystością I Komunii św.

Spowiedź przed I Komunią św. w piątek (11.05) o godz. 16.00. Zapraszamy rodziców, chrzestnych oraz członków rodzin dzieci pierwszokomunijnych.

 

6. Szczęść Boże na czekający tydzień!