Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

13 maja 2018 – VII NIEDZIELA WIELKANOCNA WIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej Parafii. Szczególne dzięki Paniom dbającym o czystość i wystrój kościoła oraz Panom wykonującym prace gospodarcze przy świątyni. Polecamy ich Bogu w naszych wdzięcznych modlitwach.

 

 

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- niedziela (13.05) –  Rocznica  Objawień MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ, po Mszy św. o godz. 18.00: Różaniec Fatimski i Procesja z Figurą Maryi wokół kościoła, Nabożeństwo Majowe

 

- poniedziałek (14.05) – Święto Św. Macieja, Apostoła

 

- środa (16.05) – Święto Św. Andrzeja Boboli, Prezbitera, Męczennika, Patrona Polski

 

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (od piątku – 11 maja).

Za udział w nowennie można uzyskać odpust  zupełny.

Przypominamy o kończącym się czasie spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej

 

3. W najbliższą niedzielę 20 maja, którą obchodzimy  jako Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św. o godz. 10.30 i 12.30, dzieci klas drugich szkół podstawowych z naszej Parafii przystąpią do I Komunii św. Spodziewamy się dużo gości, w związku z tym na Msze św. w innych godzinach (7.00, 9.30 i 18.00) zapraszamy tych, którzy nie są bezpośrednio związani z Uroczystością I Komunii św.

Spowiedź przed I Komunią św. w piątek (18.05) o godz. 16.00. Zapraszamy rodziców, chrzestnych oraz członków rodzin dzieci pierwszokomunijnych.

 

4. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne:

wtorek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią

Uczestników zapraszamy również do udziału w „Majowym” i Eucharystii!

 

5. Nabożeństwa Majowe są odprawiane codziennie, przed Mszą św. o godz.18.00. Porządek Nabożeństw wieczornych jest następujący: godz. 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna, 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i „Majowe” a następnie Msza św. o godz.18.00.

Zachęcamy również do odprawiania Nabożeństwa Majowego w kaplicach czy przy krzyżach, w miejscowościach poza kościołem, oraz w gronie rodzinnym.

 

6. Modlitewne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego organizowane przez wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia Archidiecezji Białostockiej odbędzie się dnia 19 maja br. w Katedrze Białostockiej. Rozpoczęcie o godz. 20:00, uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Bpa Henryka Ciereszki o godz. 22.00. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. VI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 1 - 2 czerwca 2018 roku. Zapraszamy do wyjazdu we własnym zakresie oraz w formie zorganizowanej. W Białymstoku organizowany jest wyjazd autokarowy z nawiedzeniem grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie oraz nawiedzeniem Sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce koło Częstochowy. Bliższe informacje oraz zapisy pod nr tel. 664 780 079.


8. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza serdecznie wszystkich maturzystów na nabożeństwo majowe dnia 16 maja (środa) o godz. 19.30 do kaplicy seminaryjnej przy ul. Warszawska 46.

9. Szczęść Boże na czekający tydzień!