Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

27 maja 2018 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej Parafii.

 

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- wtorek (29.05) – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy

 

- środa (30.05) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikadedralnej

 

- czwartek (31.05) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie!!! Centralną Mszą św. będzie Eucharystia odprawiana w Kościele Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku o godz.10.00, po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do naszego kościoła. Trasę procesji, jak również swoje posesje, przystrajamy emblematami religijnymi, wywieszamy flagi: narodowe, maryjne czy papieskie. Ołtarze Eucharystyczne będą w następujących miejscach: I – przy blokach na ul. Eliasza – ubierają parafianie NSM, II – przy Krzyżu, na początku naszego osiedla – ubierają mieszkańcy: od początku do szkoły, III – w okolicy pętli autobusowej – ubierają mieszkańcy: od szkoły do ul. Grabowej, IV – przy Krzyżu na placu kościelnym – ubierają mieszkańcy: dawnej Kol. Dojlidy i Zagórek, natomiast odcinek ulicy Stoczni Gdańskiej: od ul. Dojlidy Górne do kościoła, przystrajają – mieszkańcy: od ul. Grabowej do końca osiedla.

Chorągwie i inne emblematy procesyjne zostaną przewiezione dzień wcześniej, po Mszy św. wieczornej, do Kościoła NSM.

Bardzo proszę o zorganizowanie się procesji dziecięcej i dorosłych.

Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., uczestniczą w procesji w strojach komunijnych – albach.

 

- od piątku (01.06) – uczestniczymy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 –  Nieszpory, Msza św., „Czerwcowe” i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o zmobilizowanie się w tych dniach do uczestnictwa w Nabożeństwach.

 

W związku z Uroczystością Bożego Ciała, proszę do prac porządkowych przy kościele we wtorek i środę!

- piątek (01.06) – Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika. Międzynarodowy Dzień Dziecka!

- w przyszła niedzielę (03.06) – puszki przed kościołem na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku

W tym tygodniu przypadają również:

 

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nabożeństwo Czerwcowe, Nieszpory Eucharystyczne, Msza św. i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła

- I piątek miesiąca – 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nieszpory Eucharystyczne, Msza św., „Czerwcowe” i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła

- I sobota miesiąca – 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nieszpory Eucharystyczne, Msza św., „Czerwcowe” i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła

3. Szczęść Boże na czekający tydzień!