Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

10 czerwca 2018 – X NIEDZIELA ZWYKŁA

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej Parafii. Szczególne dzięki Paniom       dbającym o czystość i wystrój kościoła oraz Panom wykonującym prace gospodarcze przy           świątyni. Polecamy ich Bogu w naszych wdzięcznych modlitwach.

- poniedziałek (11.06) – Wspomnienie Św. Barnaby, Apostoła

- środa (13.06) – Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i  Doktora Kościoła.

Msza św. składkowa o godz.18.00 za Jego przyczyną, w intencji żyjących i zmarłych, szczególnie noszących to imię. Zapisy intencji w zakrystii. Po Mszy św. Procesja Fatimska.

- czwartek (14.06) – Wspomnienie Bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika

W następną niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem na KUL i Centrum Pastoralno – Katechetyczne w Białymstoku.

3. Nabożeństwa Czerwcowe są odprawiane codziennie, przed Msząśw. o godz.18.00. Porządek Nabożeństw wieczornych jest następujący: godz. 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna, 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i „Czerwcowe” a następnie Msza św. o godz.18.00.

Zachęcamy również do odprawiania Nabożeństwa Czerwcowego w kaplicach czy przy krzyżach, w miejscowościach poza kościołem, oraz w gronie rodzinnym.

W sobotę, z racji na śluby „Czerwcowe” - po Mszy św. wieczornej!

* W dniach 22-24 czerwca br. (piątek, sobota, niedziela) organizowana jest 38 Piesza Pielgrzymka Różanostocka do Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Białostockie grupy wyruszają 22 czerwca (piątek) po Mszy Świętej o godz. 11:30 w Białostockiej Katedrze. Pozostałe grupy z całej Archidiecezji połączą się w odpowiednim dla nich miejscu i czasie.

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę, 24 czerwca, uroczystą Eucharystią o godz. 17:00 pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy Metropolity Białostockiego.

Do udziału w pielgrzymce zaproszeni są wszyscy chętni, a w sposób szczególny młodzież pragnąca podziękować Chrystusowi i Jego Matce za kończący się kolejny rok katechetyczny, szkolny i akademicki.

ORGANIZACJA GRUP:

Pielgrzymi z Białegostoku będą pielgrzymować w sześciu grupach składających się z poszczególnych parafii.

Szmaragdowa (kierownik grupy – ks. Mateusz Bajena)
parafia odpowiedzialna: Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach (ul. Ks. Stanisława Suchowolca 27)
parafie wchodzące w skład grupy: św. Jana Chrzciciela w Dojlidach, Chrystusa Króla, św. Ojca Pio, Ducha Świętego, św. Józefa Oblubieńca, Krzyża Świętego w Grabówce