9 września 2018 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

9-15 września 2018 r. - TYDZIEŃ WYCHOWANIA:

„W poszukiwaniu drogi”

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem – przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

Kilka miesięcy temu, w skutek pożaru, bardzo mocno u legła zniszczeniu plebania w Białowieży. Parafii, która liczy ok. 600 parafian nie stać na odbudowanie tego budynku. Ks. proboszcz z Białowieży podjął się budowy nowej, niewielkiej plebanii. Choć sami jesteśmy w nie najlepszej sytuacji finansowej, to jednak nasza solidarna pomoc w tej sytuacji wydaje się nieodzowna. Bardzo dziękuję za dobrowolne ofiary na tacę, na pomoc w tej budowie, tym którzy są bardziej od nas potrzebujący.

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej

i młodzieżowej!

- środa (12.09) – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

- czwartek (13.09) – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa i Doktora   Kościoła.

Po Mszy św. o godz. 18.00 – Różaniec Fatimski i Procesja z Figurą Matki Boskiej wokół kościoła.

- piątek (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00 i 18.00.

Na godz. 17.00 zapraszamy „Matki w Modlitwie”!

O godz. 19.00 – Msza św. odpustowa w Skrybiczach. Zapraszamy!

- sobota (15.09) – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

- 15.09 – Pielgrzymowanie Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopoćki (początek godz. 18.00 – Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białymstoku)

Spotkania organizacyjne:

11.09 (wtorek), godz. 18.30 – spotkanie OAZY

12.09 (środa), godz. 18.30 – spotkanie animatorów Wspólnoty „Przyjaciół Oblubieńca”

13.09 (czwartek), godz. 19.00 – spotkanie Grupy Biblijnej „Żyć Ewangelią”

3.  We wrześniurozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I, II i III szkoły podstawowej, a do Bierzmowania,  przez klasę VI, VII i VIII szkoły podstawowych i III gimnazjum.

Terminy I Komunii św.:

19 maja 2019 r.: godz. 10.30 (grupa I), 12.30 (grupa II)

4. Wsobotę, 06 października 2018 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.