30 września 2018 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii: wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

Serdeczne dzięki za ofiary do puszek przed kościołem na Caritas parafialną.

- poniedziałek (01.10) – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła

- wtorek (02.10) – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

- czwartek (04.10) – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

- piątek (05.10) – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy

W tym tygodniu przypadają również:

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – Różaniec (podczas modlitwy spowiedź) i Msza św. o godz.18.00.

Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie organizacyjne z kandydatami do Bierzmowania i ich rodzicami.

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu (uczestniczy Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych), 17.30 – Różaniec, Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (podczas modlitwy spowiedź) i 18.00 – Msza św.

Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – Różaniec i Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP (podczas modlitwy spowiedź), 18.00 – Msza św.

Uczestniczą uczniowie klas: VIII szkół podstawowych i III gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

3. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz.18.30 – spotkanie (próba) Chóru.

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

4. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. We wtorki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy!

5. Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych. Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I, II i III szkoły podstawowej a do Bierzmowania przez klasę VI, VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum.

6. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 31 października oraz 1, 2 i 3 listopada o godz. 17.15. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.

Szczęść Boże na czekający tydzień!