7 października 2018 – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Administrator: Tomasz Krynicki. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

2. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe odprawiane są w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W każdy wtorek –  szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci ze szkół podstawowych. Serdecznie zapraszamy!

- wtorek (09.10) – Wspomnienie Bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

- czwartek (11.10) – Wspomnienie Św. Jana XXIII, Papieża

- sobota (13.10) – Wspomnienie Bł. Honorata Koźmińskiego, Prezbitera

Dzień Objawień Fatimskich – po Mszy św. wieczornej Procesja Maryjna wokół kościoła (jeśli pozwoli pogoda) i Różaniec Fatimski.

- niedziela (14.10) – Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców!

W przyszłą niedzielę (14.10) obchodzimy XVIII Dzień Papieski, pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Ofiary do puszek przed kościołem na Fundusz Stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia (pomoc zdolnej młodzieży z ubogich rodzin).

Po Mszy św. o godz. 12.30 – spotkanie z kandydatami na ministrantów i ich rodzicami

4. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz. 18.30 – OAZA

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

5. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy.

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św.
Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji.

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 31 października oraz 1, 2 i 3 listopada o godz. 17.15. Po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej.

6. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia”  do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!