Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

06 stycznia 2019 – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

Administrator. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. W najbliższą niedzielę (13.01) Święto Chrztu Pana Jezusa i zakończenie Okresu Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy do licznego uczestnictwa we Mszach św. i modlitwy dziękczynnej za łaskę Chrztu św. Na Msze św. przynosimy z sobą świece, przy których zapaleniu odnowimy przyrzeczenia  chrzcielne!

Ofiary do puszek przed kościołem na paczki świąteczne dla scholi, ministrantów i oazy.

 

 

2. Od 27 grudnia, rozpoczęliśmy wizytę duszpasterską, zwaną tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Postarajmy się, aby podczas naszych spotkań kolędowych Rodziny były w komplecie. Niech nie zabraknie wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej prosimy o ofiary, oczywiście na miarę naszych możliwości, na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.

Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.

W czekającym tygodniu, kolęda:

 

7 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Solnicka, Sasanki, Paprociowa, Leśne Echa i Poziomkowa rozpoczęcie o godz. 16.00

8 stycznia (wtorek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od Brzoskwiniowej do Grabowej i Stoczni Gdańskiej oraz Edukacyjna, Krzywa, Irysowa i Czereśniowa, rozpoczęcie o godz. 16.00      

9 stycznia (środa) – Osiedle Dojlidy Górne, ulica Dojlidy Górne, po obu stronach, od początku („z górki”) do Grabowej i Stoczni Gdańskiej, rozpoczęcie o godz.16.00

10 stycznia (czwartek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Krokusowa, Kaktusowa i Stokrotki oraz Poranna, Kolorowa, Przepiórki i Pod Lasem, rozpoczęcie o godz. 16.00

11 stycznia (piątek) – Osiedle Zagórki, ulice: Liniowa, Funkcyjna, Ułamkowa, Cyfrowa, Algebraiczna, Pierwiastkowa, Mnożna, Dodatnia, Geometryczna, Logarytmiczna, Matematyczna, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy oraz Michałowe Pole i Rzeczna, rozpoczęcie o godz. 16.00

12 stycznia (sobota) – Osiedle Dojlidy Górne i Kol. Dojlidy, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Dojlidy Górne do Milowej, Milowa, Holownicza, Mandarynkowa, Deszczowa, Dzwonkowa, Oleandrów, Skowronkowa, Tulipanowa, Kanarkowa, Berberysowa, Wiosłowa, Nasturcjowa, Niezapominajki, Waniliowa, Pagórkowa, Podmokła, Drzewna oraz ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 10.00

14 stycznia (poniedziałek) – Osiedle Dojlidy Górne, ulice: Brzoskwiniowa (po obu stronach) na odcinku od Mickiewicza do Dojlidy Górne oraz Dojlidy Górne (po obu stronach) na odcinku od Brzoskwiniowej do Halickiej, Kameliowa, Ananasowa, Cytrusowa, Cytrynowa, a także ulice o nowych nazwach w tej okolicy, rozpoczęcie o godz. 16.00

 

Istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

Prosimy o zorganizowanie transportu po kapłanów.

W okresie kolędy, w dni powszednie, Msze św. będą odprawiane

o godz. 6.30 i 15.00 (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).

Wyjątek stanowią soboty, w które Msze św. będą o godz. 6.30 i 18.00.

 

3. U  ministrantów, w przedsionku kościoła, można nabyć świece gromniczne oraz najnowszy numer pisma diecezjalnego „W Służbie Miłosierdzia” i „Gość Niedzielny” – zachęcamy do lektury!

 

4. Niech Bóg obficie błogosławi na czekający tydzień. Szczęść Boże!