27 stycznia 2019 – III Niedziela Zwykła

1. W sobotę, 02 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane tradycyjnie – Matki Boskiej Gromnicznej,  jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się szczególnie w intencji sióstr zakonnych i zakonników. Ofiary na tacę, przeznaczone są na zakony klauzurowe.

Msze św. w tym dniu i poświęcenie świec gromnicznych, o godz.: 6.30, 09.00 i 18.00. Pożegnanie żłóbka! Spotkanie z scholą, oazą i ministrantami!!! (paczki)

2. W tym tygodniu przypadają liturgiczne wspomnienia świętych:

- 28.01 (poniedziałek) – Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, Prezbitera i Doktora Kościoła

- 29.01 (wtorek) – Wspomnienie Bł. Bolesławy Marii Lament, Dziewicy

- 31.01 (czwartek) – Wspomnienie Św. Jana Bosko, Prezbitera

- 03.02 (niedziela) – Wspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona w chorobach gardła. Z racji na ważność liturgiczną niedzieli, przeniesione na poniedziałek!!! Podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 zostaną poświęcone świece ku Jego czci („błażejówki”) i udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja.

I piątek miesiąca – godz. 17.00 – spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu (adoracja – modlitwa  indywidualna w int. zbrodni przeciwko ludzkiemu życiu),

18.00 –Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msza św.

Spotkanie kandydatów do Bierzmowania – uczniów klas VII szkól podstawowych.

I sobota miesiąca – godz. 17.00 – Matki w Modlitwie, 17.30 – spowiedź, 18.00 – Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i Msza św. Uczestniczą uczniowie klas: VIII szkół podstawowych i III gimnazjum, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

3. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę – przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej a datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni.

4.  Zasadniczo Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Nie zabrakło wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie wzajemnie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej składano ofiary na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.

Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.

Po feriach zimowych istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

5. Świece gromniczne możemy nabywać u ministrantów, w przedsionku kościoła, po Mszach św. niedzielnych lub w zakrystii każdego dnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej! „Gość Niedzielny” - do nabycia u ministrantów!

Do 31 stycznia włącznie  (czwartek) Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30 i 15.00  (poprzedzone Koronką do Bożego Miłosierdzia).