03 lutego 2019 – V NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Bóg zapłać za ofiary na tacę przeznaczone na Fundusz Remontowo – Budowlany Archidiecezji Białostockiej oraz datki do puszek przed kościołem na ogrzewanie naszej świątyni.

2. W tym tygodniu przypadają:

- 03.02 (niedziela) – PRZENIESIONE NA PONIEDZIAŁEKWspomnienie Św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, Patrona w chorobach gardła. Podczas Mszy św. o godz. 6.30 i 18.00 zostaną poświęcone świece ku Jego czci („błażejówki”) i udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja.

- 05.02 (wtorek) – Wspomnienie Św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy. Obrzęd błogosławieństwa chleba i wody podczas Mszy św. o godz.: 6.30 i 18.00

- 06.02 (środa) – Wspomnienie Św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników

I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz. 18.00.

3. W przyszłą niedzielę  – ofiary na tacę na AWSD w Białymstoku!

4.  Zasadniczo Dobiegła końca wizyta duszpasterska, zwana tradycyjnie kolędą, w domach naszych Parafian. Nie zabrakło wzajemnej życzliwości i troski: o Parafię i siebie wzajemnie. Przy okazji wizyty duszpasterskiej składano ofiary na potrzeby kościoła i prac w nim planowanych.

Serdeczne Bóg zapłać, za dotychczasową życzliwość i gościnność podczas spotkań kolędowych oraz za składane ofiary na rzecz kościoła i kapłanów.

Po feriach zimowych istnieje możliwość przyjęcia kapłana po kolędzie przez tych, którzy z różnych powodów nie mogli być w czasie wyznaczonym. Adresy proszę zgłaszać w zakrystii czy kancelarii parafialnej.

5. Świece gromniczne możemy nabywać u ministrantów, w przedsionku kościoła, po Mszach św. niedzielnych lub w zakrystii każdego dnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej!: „Gość Niedzielny” i „Drogi Miłosierdzia” - do nabycia u ministrantów!