03 marca 2019 – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na Kurię Metropolitalną Białostocką oraz ofiary do puszek przed kościołem – na potrzeby naszej Parafii.

2. Środą Popielcową rozpoczyna się Wielki Post – czas nawrócenia i pokuty. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem podczas Mszy św. godz.: 6.30, 9.00, 17.00 i 18.30.

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu – dni modlitwy o ducha pokuty (czwartek, piątek, sobota).

W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 52 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

3. Nabożeństwa pasyjne będą odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15). Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 10.04 – 12.04. 2019 roku.

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.

4. W tym tygodniu przypadają:

- 04 .03 (poniedziałek) – Uroczystość Św. Kazimierza Królewicza, Głównego Patrona Białostockiej Prowincji Kościelnej.

MSZA ŚWIĘTA KU CZCI ŚW. KAZIMIERZA KRÓLEWICZA, Głównego Patrona Metropolii Białostockiej, będzie sprawowana 4 marca br.(poniedziałek) o godz.18.00 w kościele św. Kazimierza w Białymstoku. W uroczystości wezmą udział księża biskupi z całej Metropolii Białostockiej, a także przedstawiciele władz rządowych i samorządowych oraz związków zawodowych „Solidarność”. Zapraszamy do uczestnictwa.

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne:

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz.18.00.

Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

- 08 .03 (piątek) – Międzynarodowy Dzień Kobiet. Pamiętajmy o modlitwie w intencji niewiast!

5. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz. 18.30 – OAZA, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”, piątek, godz. 18.30 - Chór

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii!

6. W przyszłą niedzielę (I Niedziela Wielkiego Postu), 10 marca:

- na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkich kandydatów do Bierzmowania (uczniów klas VIII szkół podstawowych i III gimnazjum) i ich Rodziców. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne przed Bierzmowaniem!

Dorośli, którzy z różnych powodów nie przyjęli Sakramentu Bierzmowania, a chcą uzupełnić ten Sakrament, powinni zgłosić się do ks. Proboszcza.

- po Mszy św. o godz.12.30 –  spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., uczęszczających do klas III szkół podstawowych poza Parafią!

- o godz. 16.00, rozpocznie się w naszej Parafii (Dom Parafialny) kurs przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Przygotowujących się do Sakr. Małżeństwa zapraszamy do udziału.

7. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” i „Dróg Miłosierdzia”  do nabycia u ministrantów, w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!