10 marca 2019 – I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

2. Nabożeństwa pasyjne są odprawiane w naszym kościele: „Gorzkie Żale” – środy, soboty i niedziele o godz. 17.30, „Droga Krzyżowa” – piątki o godz.17.30 i  w niedziele po Mszy św. o godz.9.30 (ok. godz. 10.15), a „Droga Krzyżowa” dla dzieci – niedziele o godz. 12.30 (bezpośrednio przed Eucharystią).  Zachęcamy do udziału w tych przepięknych Nabożeństwach „Męki Pańskiej”, zarówno w kościele jak i kaplicach wioskowych czy domach prywatnych.

Rekolekcje wielkopostne planowane są na dni: 10.04 – 12.04. 2019 roku.

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.

Droga Krzyżowa w plenerze, w miejscowościach należących do Parafii, godz. 19.00: Halickie – 26 marca (wtorek), Skrybicze – 28 marca (czwartek), Solniczki – 01 kwietnia (poniedziałek), Stanisławowo – 02 kwietnia (wtorek) i Białostoczek – 04 kwietnia (czwartek).

3. Dzisiaj o godz. 16.00, rozpocznie się w naszej Parafii (Dom Parafialny) kurs przedmałżeński i będzie trwał przez 5 kolejnych niedziel. Przygotowujących się do Sakramentu Małżeństwa zapraszamy do udziału.

13 marca (środa) – VI rocznica wyboru Papieża Franciszka!

Spotkania formacyjno – modlitewne:

„Przyjaciele Oblubieńca” - środa (13 marca), godz.18.30

i „Żyć Ewangelią” - czwartek (14 marca), godz. 18.30. Zapraszamy!

5. Przy wyjściu z kościoła, można otrzymać skarbonkę jałmużny wielkopostnej 2019.

Sugerujemy, aby wzięły je rodziny. W ten sposób  staną się skarbonkami rodzinnymi, a nie tylko danego dziecka. Zachęcamy rodziny, aby rezygnując z jakiejś przyjemności złożyli ofiarę do skarbonki. Pamiętajmy, że skarbonka jałmużny wielkopostnej ma przede wszystkim zadanie wychowawcze: uczenie się wyrzeczenia i dzielenia swoimi dobrami z bliźnimi oraz zachowywanie charakteru pokutnego Wielkiego Postu. Skarbonki z jałmużną przynosimy do kościoła i składamy przy Obrazie Jezusa Miłosiernego w Niedzielę Miłosierdzia Bożego (I Niedziela po Wielkanocy).  Ofiary zostaną przekazane do Caritasu i wykorzystane na cele, o których mowa na skarbonce.

„Paschaliki” (świece Caritas – przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej) na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne – do nabycia w przedsionku kościoła. Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

6. W następną niedzielę (17.03) ofiary do puszek przed kościołem na Misje – Ad Gentes!

7. W Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP (w tym roku – wtorek 19.03.) będzie (już tradycyjnie, jak co roku) o godz. 18.00, odprawiana Msza św. składkowa za wstawiennictwem

Św. Józefa – intencje do Niej można zapisywać w zakrystii.

8.Szczęść Boże na czekający tydzień!