7 kwietnia 2019 – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim troszczącym się, (na różne sposoby: modlitwą, pracą czy składanymi ofiarami), o nasz  kościół, plebanię i ich otoczenie.

Bóg zapłać KŻR za składane ofiary na urządzenie „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego”.

Dziękuję za ofiary do puszek przed kościołem na ten cel! Jest to możliwość włączenia się nas wszystkich w coroczne ofiary Kółek Różańcowych i wspólne przygotowanie oprawy Świąt Paschalnych ( z pozostających pieniędzy – nie zawsze zostają - kupowane są kwiaty do kościoła w ciągu roku).

Świece Caritasu , „paschaliki” (przydatne na Liturgię Wigilii Paschalnej oraz na stół wielkanocny) i  kartki świąteczne do nabycia w przedsionku kościoła.

Dochód przeznaczony na pomoc najuboższym.

2. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach: 10.04 – 12.04. 2019 roku.

W tych dniach będziemy również nawiedzali, z posługą sakramentalną, naszych chorych w ich domach.

Rekolekcje Wielkopostne 2019

Środa 10 kwietnia (Rozpoczęcie Rekolekcji)

830 dzieci (Szkoła Podst., klasy: O - V) - Gorzkie Żale i Msza Święta - spowiedź

1000 dorośli -Gorzkie Żale i Msza Święta - spowiedź

1130 młodzież (Szkoła Podst., klasy: VI – VIII) - Gorzkie Żale i Msza Święta - spowiedź

Spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VI  szkół podst.

1700 dorośli - Gorzkie Żale (16.45) i Msza Święta - spowiedź

1830 – dorośli, młodzież gimnazjalna (kl. III), szkół średnich, młodzież studiująca i pracująca -

Msza Święta - spowiedź

Po Eucharystii – ADORACJA KRZYŻA

Czwartek 11 kwietnia

830 dzieci (Szkoła Podst., klasy: O - V)- Pasja i Msza Święta - spowiedź

1000 dorośli - Msza Święta - spowiedź

1130 młodzież (Szkoła Podst., klasy: VI – VIII) - Pasja i Msza Święta - spowiedź

Spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VII szkół podst.

1700 – dorośli - Msza Święta - spowiedź

Msza Święta - spowiedź

Po Eucharystii – NABOŻEŃSTWO UWIELBIENIA

Piątek 12 kwietnia (Zakończenie Rekolekcji)

900 dzieci (Szkoła Podst.)

Droga Krzyżowa w plenerze: od szkoły do kościoła a następnie Msza św.

1000    Msza Święta

Spotkanie formacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VIII szkół podst. i  III  gimnazjum

1700    Msza Święta (dorośli, młodzież gimnazjalna (kl. III), szkół średnich, studiująca i pracująca)

- Droga Krzyżowa w plenerze (ok. g. 18.00): od kościoła do kaplicy przy ul. Dojlidy Górne

Odwiedziny Chorych ! (w piątek od godz. 14.00)

- zapisy w zakrystii lub telefonicznie: 85 7419-977;

Prosimy spowiedzi nie odkładać na ostatnie dni Wielkiego Postu !

Rekolekcjom przewodniczy – Ojciec Redemptorysta

- 13.04 (sobota) – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

4. Dzisiaj zakończenie katechez przedmałżeńskich. W kursie wzięło udział ponad 61 par narzeczonych. Przygotowujących się do małżeństwa polecamy Bożej miłości a prelegentom serdecznie dziękujemy za posługę.

Za tydzień, w niedzielę 14 kwietnia – Dzień Skupienia dla narzeczonych o godz. 17.00.

Od sześciu lat, z woli Ks. Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego Metropolity Białostockiego, uczestnictwo w Dniu Skupienia Narzeczonych jest wymagane w ramach przygotowania do małżeństwa (będą wydawane zaświadczenia).

5. Przyszła niedziela (14.04) – to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

Ofiary do puszek przed kościołem na Caritas Parafialną!!!