26 maja 2019 – VI Niedziela Wielkanocna

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

- środa (29.05) – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej, Dziewicy

- czwartek (30.05) – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej

- piątek (31.05) – Święto Nawiedzenia NMP

- sobota (01.06) – Wspomnienie Św. Justyna, Męczennika.

Międzynarodowy Dzień Dziecka!

- niedziela (02.06) – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Święto Dziękczynienia.

Podczas Mszy św. o godz. 9.300 – I Rocznica Komunii św. uczniów klas IV szkół podstawowych! Zapraszamy dzieci, ich rodziców, chrzestnych, dziadków i członków rodzin!

Po Sumie (Msza św. o godz. 9.30) – Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy!

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego rozpocznie się w piątek (31.05) podczas Nabożeństwa Majowego. Za udział w Nowennie można uzyskać odpust zupełny.

Dni modlitw o dobre urodzaje oraz kraje głodujące (poniedziałek, wtorek, środa). Ofiary do puszek przed kościołem – na Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.

W tym tygodniu przypada również I sobota miesiąca – godz. 18.00 – Msza św. (spowiedź), 18.30 – Matki w Modlitwie (Nabożeństwo Czerwcowe i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP).

3. Nabożeństwa Czerwcowe będą odprawiane codziennie, przed Mszą św. o godz.18.00. Porządek Nabożeństw wieczornych jest następujący: godz. 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja prywatna, 17.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i „Czerwcowe” a następnie Msza św. o godz.18.00.

Zachęcamy również do odprawiania Nabożeństwa Czerwcowego w kaplicach czy przy krzyżach, w miejscowościach poza kościołem, oraz w gronie rodzinnym

Wyjątkowo, w piątek i sobotę (z racji na śluby) Nabożeństwo Czerwcowe po Mszy św. wieczornej, ok. 18.30.

4. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: poniedziałek, godz. 18.30 – Oaza, środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca i czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią”.

Uczestników zapraszamy również do udziału w  Eucharystii i „Majowym”!

5. Na 13 czerwca, w Wspomnienie Św. Antoniego z Padwy, Kapłana, planowana jest Msza św. składkowa o godz.18.00 za Jego przyczyną, w intencji żyjących i zmarłych, szczególnie noszących to imię. Zapisy intencji w zakrystii.

6. W zakrystii po Mszach św. oraz w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania można odbierać pamiątki i zdjęcia z Bierzmowania!