16 czerwca 2019 – XI NIEDZIELA ZWYKŁA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom naszej Parafii. Dziękuję także za datki do puszek przed kościołem na KUL i CPK w Białymstoku

- poniedziałek (17.06) – Wspomnienie Św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika. O godz. 15.00 – pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem. Zapraszamy do uczestnictwa!

- piątek (18.06) – Wspomnienie Św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika

- czwartek (20.06) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 8.30 i 18.00. Mszy św. o godz. 11.00 i 12.30 nie będzie!!! Centralną Mszą św. będzie Eucharystia odprawiana w Kościele Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku o godz.10.00, po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do naszego kościoła. Trasę procesji, jak również swoje posesje, przystrajamy emblematami religijnymi, wywieszamy flagi: narodowe, maryjne czy papieskie. Ołtarze Eucharystyczne będą w następujących miejscach: I – przy blokach na ul. Eliasza – ubierają parafianie NSM, II – przy Krzyżu, na początku naszego osiedla – ubierają mieszkańcy: od początku do szkoły, III – w okolicy pętli autobusowej – ubierają mieszkańcy: od szkoły do ul. Grabowej, IV – przy Krzyżu na placu kościelnym – ubierają mieszkańcy: dawnej Kol. Dojlidy i Zagórek, natomiast odcinek ulicy Stoczni Gdańskiej: od ul. Dojlidy Górne do kościoła, przystrajają – mieszkańcy: od ul. Grabowej do końca osiedla.

Chorągwie i inne emblematy procesyjne zostaną przewiezione dzień wcześniej, po Mszy św. wieczornej, do Kościoła NSM.

Bardzo proszę o zorganizowanie się procesji dziecięcej i dorosłych.

Dzieci, które w tym roku przyjęły I Komunię św., uczestniczą w procesji w strojach komunijnych – albach.

- od piątku (21.06) – uczestniczymy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.00 –  Nieszpory, Msza św., „Czerwcowe” i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Prosimy o zmobilizowanie się w tych dniach do uczestnictwa w Nabożeństwach.

W związku z Uroczystością Bożego Ciała, proszę do prac porządkowych przy kościele we wtorek i środę!

3. Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed dorocznym Odpustem NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA odbędzie się w dniach: 22.06 – 24.06.2019 roku. Słowo Boże będzie głosił ks. Marcin Kuczyński. Porządek:  sobota (22.06), godz. 9.00 – Msza św. a następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu i „Czerwcowe” (możliwość spowiedzi) i godz. 18.00 – Msza św. ku czci Św. Jana w kaplicy przy ul. Dojlidy Górne (Msza św. składkowa, możliwość zapisywania intencji w zakrystii. W kościele Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie!) a następnie Procesja do kościoła; niedziela (23.06) – porządek Nabożeństw jak w każdą niedzielę (7.30, 9.30, 11.00, 12.30 (dziękczynna za miniony rok szkolny) i 18.00), po Sumie – Mszy św. o godz. 9.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła (wieczorem Czerwcowego nie będzie!). W tym dniu, po Mszach św., członkowie Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca, przy wyjściu z kościoła, będą częstowali wiernych ciastem własnego wypieku! Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na budowę Centrum Formacji tej Wspólnoty!;  poniedziałek (24.06)ODPUST NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA, Msze św. o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00. Po Eucharystii wieczornej Nabożeństwo Czerwcowe i Procesja eucharystyczna wokół kościoła. Możliwość spowiedzi!

O godz. 20.30 – ognisko z kiełbaskami przy muzyce, wspólna zabawa. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA !!!

4. UWAGA! W okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) będzie (jak co roku) zmieniony porządek Mszy św. W niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 12.30 (dla dzieci), a w dni powszednie o godz. 6.30!