Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

21 lipca 2019 – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

 

2. W czekającym tygodniu:

 

-  poniedziałek (22.07) – Wspomnienie Św. Marii Magdaleny

-  wtorek (23.07) – Święto Św. Brygidy, Zakonnicy, Patronki Europy

-  środa (24.07) – Wspomnienie Św. Kingi, Dziewicy

-  czwartek (25.07) – Święto Św. Jakuba, Apostoła.

W tym dniu w Martyrologium wspomina się Św. Krzysztofa, Męczennika, Patrona kierowców. W naszej Parafii, Dzień Kierowcy i włączenie się w akcję MIVA POLSKA – organizację na rzecz misyjnych środków transportu we współpracy z Krajowym Duszpasterstwem Kierowców będzie miał miejsce dzisiaj.  Po Mszach św. będzie miała miejsce modlitwa nad kierowcami i wszystkimi użytkownikami dróg a następnie możliwość poświęcenia pojazdów. Ofiary do puszek przed kościołem  oraz składane z okazji poświęcenia pojazdów będą przeznaczone na rzecz misyjnych środków transportu.

-  piątek (26.07) – Wspomnienie Św. Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy w modlitwach o Babciach, Dziadkach i Osobach Starszych!

 

3. Nowy numer „Gościa Niedzielnego”  do nabycia u ministrantów w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

 

4. W okresie wakacyjnym, a więc w lipcu i sierpniu: w dni powszednie Mszy św. o godz. 6.30 nie będzie i w niedzielę o 12.30!

 

5. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku, ale też przypominamy, że nie ma czasu wolnego od Pana Boga. Nie bójmy się manifestować naszej przynależności do Chrystusa i Kościoła!