01 września 2019 – XXII NIEDZIELA ZWYKŁA ŚWIATOWY DZIEŃ ŚRODKÓW SPOŁECZNEGO PRZEKAZU 80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ (Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny)

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary na tacę – przeznaczone na potrzeby Archidiecezji Białostockiej oraz datki do puszek przed kościołem – na bieżące potrzeby Parafii.

- 2 września (poniedziałek) – początek roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. „na rozpoczęcie roku szkolnego” o godz. 18.00, na którą serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców oraz nauczycieli, katechetów i wychowawców. Pamiętajmy, że rodzina jest pierwszym miejscem w którym dzieci zdobywają wychowanie – także religijne. Edukacja szkolna i katechetyczna powinna być szczególnym przedmiotem troski rodziców. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpi rodziców w ich roli wychowawczej.

- wtorek (03.09) – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła

- niedziela (08.09) – Ofiary do puszek przed kościołem – na KUL i CFP-K w Białymstoku

- poniedziałek (09.09) – Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej) przeniesione z racji na niedzielę (08.09).

Msze św. świąteczne o godz.: 6.30. 9.00 i 18.00. Poświęcenie ziarna siewnego.

3. Trwają zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej i młodzieżowej.

Spotkania organizacyjne:

05.09 (czwartek), godz. 18.30 – spotkanie scholi (odpowiedzialnych i od gimnazjum wzwyż). Rodziców scholi (wszystkich) zapraszamy na spotkanie w niedzielę – 8 września po Mszy św. o godz. 12.30.

06.09 (piątek), godz. 18.30 – spotkanie wszystkich ministrantów.

Rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie w niedzielę – 8 września po Mszy św. o godz. 11.00.

W tym tygodniu przypadają również:

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne: godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – spowiedź i Msza św. o godz.18.00,

- I piątek miesiąca, godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu (prowadzi Grupa Czcicieli Miłosierdzia Bożego), 17.30 – spowiedź i o godz.18.00 – Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa a następnie Msza św.,

- I sobota miesiąca, godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzą Matki w Modlitwie), 17.30 – spowiedź i o godz.18.00 – Nabożeństwo do Niepokalanego  Serca Maryi a następnie Msza św.

4.  We wrześniurozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I, II i III szkoły podstawowej, a do Bierzmowania,  przez klasę VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

Spotkania organizacyjne:

15 września (niedziela), godz. 12.30 – Msza św. z  czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

15 września (niedziela), godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami.

Terminy I Komunii św.:

17 maja 2020 r.: godz. 10.30 (grupa I), 12.30 (grupa II)

5. Tradycyjnie jak co roku, organizowana jest Ogólnodiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie. Tegoroczna pielgrzymka wyruszy z Białostockiej katedry w sobotę 7 września o godz. 7.00. Ukoronowaniem pątniczej wędrówki będzie uroczysta Msza Św. celebrowana w Krypnie o godz. 18.00 z udziałem wszystkich grup pielgrzymkowych z całej Archidiecezji.
Na pielgrzymkę i powrót autokarem można się zapisywać dzisiaj  po Mszach świętych oraz w bieżącym tygodniu (codziennie), po Mszach św. wieczornych

6. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

- wsobotę, 28 września 2019 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

- w sobotę, 5 października 2019 r. - pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Różanegostoku (szczegóły niebawem). Podczas wyjazdu nawiedzimy Sanktuaria: Św. Wodę i Sokółkę. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

7.W nowej szacie graficznej i w zmienionym formacie ukazał się wrześniowy numer "Dróg Miłosierdzia". Miesięcznik prezentuje nowe tematy, podejmowane przez nowych autorów.
Szczególnie polecamy w nim rozmowę z arcybiskupem Tadeuszem Wojdą na temat aktualnych spraw i wydarzeń w Białymstoku i w naszej archidiecezji; materiały dotyczące 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz omówienie watykańskiego dokumentu na temat kwestii gender w edukacji.
Spośród licznych nowości zachęcamy do lektury cyklu o przypowieściach Jezusa oraz serii artykułów poświęconych wychowaniu młodzieży w rubryce "Jak wychować i nie zwariować".
Zachęcamy do nabywania czasopisma w, niezmiennej od ponad 9 lat, cenie 3 zł.