Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

8 września 2019 – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA TYDZIEŃ WYCHOWANIA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie.

Dziękuję za dzisiejsze ofiary do puszek przed kościołem – przeznaczone na KUL i Centrum Formacji Laikatu.

 

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek (09.09)Święto (przeniesione z niedzieli) Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej).

Msze św. świąteczne o godz.: 6.30, 9.00 i 18.00.

Poświęcenie ziarna siewnego.

„MATKI W MODLITWIE” zapraszamy na godz. 17.00!

 

- czwartek (12.09) – Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi

 

- piątek (13.09) – Wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, Biskupa

i Doktora   Kościoła.

Po Mszy św. o godz. 18.00 – Różaniec Fatimski i Procesja z Figurą Matki Boskiej wokół kościoła.

- godz. 15.00 – Pogrzeb Dzieci Zmarłych Przed Narodzeniem

„ Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych łącząc się w bólu z rodzinami Dzieci Zmarłych przed Narodzeniem oraz realizując chrześcijański uczynek miłosierdzia względem ciała nieprzerwanie od 2009 roku organizuje Pogrzeb Dzieci Zmarłych przed Narodzeniem. Wspólną modlitwą pragniemy ogarnąć rodziców i wszystkich, którzy cierpią z powodu przedwczesnej śmierci dzieci. Modlimy się także, by wszystkim takim dzieciom zostało przyznane prawo do godnego pogrzebu. Zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy wszystkich, którzy osobiście przeżyli bolesną stratę dziecka oraz osoby, które swoją modlitwa chcą wesprzeć pogrążonych w smutku Rodziców i ich bliskich”

 

- sobota (14.09) – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 9.00, 15.00 i 18.00.

O godz. 15.00 – Msza św. odpustowa w Skrybiczach. Zapraszamy!

W związku z modlitewnym wydarzeniem „Polska pod Krzyżem”, które odbędzie się 14 września 2019 roku, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, na podwłocławskim lotnisku w Kruszynie, Arcybiskup Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zachęca, aby tego dnia o godz. 15.00 włączyć się we wspólną modlitwę w intencjach Kościoła, Ojczyzny i Rodziny! Niech chorzy i cierpiący, tego dnia swoje cierpienia i bóle ofiarują w tych intencjach!

 

- 15.09 – Pielgrzymowanie Szlakiem Bł. Ks. Michała Sopoćki (początek godz. 18.00 – Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Białymstoku)

 

Spotkania organizacyjne:

 

12.09 (czwartek), godz. 18.30 – spotkanie Grupy Biblijnej „Żyć Ewangelią”

 

13.09 (piątek), godz. 19.00 – spotkanie OAZY

 

3.  We wrześniurozpoczynamy przygotowania – formację dzieci i młodzieży przed przyjęciem Sakramentów: I Komunii św. i Bierzmowania.

Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych.

 

Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę I, II i III szkoły podstawowej, a do Bierzmowania,  przez klasę VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

 

Spotkania organizacyjne:

 

15 września (niedziela), godz. 12.30 – Msza św. z  czynnym udziałem dzieci klas I, II i III szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami. Poświęcenie tornistrów!

 

15 września (niedziela), godz. 11.00 – Msza św. z czynnym udziałem młodzieży klas VI, VII i VIII szkół podstawowych – po Eucharystii spotkanie z rodzicami.

 

Terminy I Komunii św.:

 

17 maja 2020 r.: godz. 10.30 (grupa I), 12.30 (grupa II)

 

4. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

 

- w sobotę, 28 września 2019 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

 

- w sobotę, 5 października 2019 r. - pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Różanegostoku (szczegóły niebawem). Podczas wyjazdu nawiedzimy Sanktuaria: Św. Wodę i Sokółkę. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

 

5. Szczęść Boże na czekający tydzień!