Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

22 września 2019 – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Szczególnie dziękuję dbającym o czystość kościoła.

2. W czekającym tygodniu:

- poniedziałek (23.09) – Wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, Prezbitera


- piątek (27.09) – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo, Prezbitera
- sobota (28.09) – Wspomnienie Św. Wacława, Męczennika. W Białymstoku Święto Bł. Ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00. Będzie możliwość oddania czci Relikwiom Błogosławionego!
W tym dniu, dziesiątej rocznicy beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, patrona naszego miasta, w Godzinie Miłosierdzia będzie miała miejsce Koronka na 48 ulicach Białegostoku. Nasza Parafia gromadzi się na parkingu parafialnym, w miejscu wlotu ul. Św. Jana Chrzciciela do Stoczni Gdańskiej. Zapraszamy!
Procesja z Relikwiami Bł. Ks. Michała Sopoćki do Archikatedry (27.09), początek godz.18.00 – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

3. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – OAZA oraz spotkanie Chóru.
Uczestników zapraszamy do udziału w Eucharystii!

W przyszłą niedzielę, 29 września na Mszę św. o godz. 12.30 zapraszamy uczniów klas III szkół podstawowych i ich rodziców! Podczas Eucharystii – poświęcenie różańców (rodzice różańce nabywają we własnym zakresie)

4. Nowy numer „Gościa Niedzielnego” do nabycia u ministrantów w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

5. Szczęść Boże na czekający tydzień!

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

5. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

- w sobotę, 28 września 2019 r. – jednodniowa, autokarowa pielgrzymka do Wilna (wyjazd o godz. 4.30, powrót ok. godz. 23.00). Podczas wyjazdu: wspólna modlitwa i dzielenie się radością, Msza św. w Ostrej Bramie przy Obrazie Matki Bożej Miłosierdzia, spacer po starówce wileńskiej, obiad i czas do dyspozycji własnej. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

- w sobotę, 5 października 2019 r. - pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Różanegostoku (wyjazd o godz. 7.00). Podczas wyjazdu nawiedzimy Sanktuaria: Św. Wodę i Sokółkę. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii.

Parafialna Pielgrzymka do Lwowa 18 – 20.10.2019 (3 dni)

Ramowy program wycieczki:

Dzień 1:
06:00 Wyjazd z Białegostoku do Lwowa. 17:00 czasu lokalnego przybycie do hotelu MARS, obiadokolacja i kwaterunek. Dla chętnych wyjazd na wzgórze Zamkowe. Nocleg.

Dzień 2:
07:00-08:00 Śniadanie
09:00 spotkanie z przewodnikiem wyjazd na zwiedzanie, w programie zwiedzania miedzy innymi:
Katedra św. Jura, Opera Lwowska, Stare Miasto: katedra łacińska, kaplica Boimów, Rynek (obiad), katedra ormańska, kościół dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołoska, arsenał miejski, plac Mickiewicza. 16:00 Przejazd do Hotelu przebranie w kreacje wieczorowe, 16:45 fakultatywnie (dla chętnych) wyjazd do opery lwowskiej – powrót po spektaklu do hotelu, kolacja i nocleg.
*cena biletów w operze: 20-40zł – miejsca na parterze w dalszych rzędach, 50-90 zł miejsca na barterze w pierwszych rzędach lub balkonach rzędy przednie.

Dzień 3:
08:00-09:00 Śniadanie
10:00 dalsze zwiedzanie: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich
1300-14:00 Wyjazd do Białegostoku.
23:00-24:00 Planowany powrót do Białegostoku
Świadczenia:
Transport autokarem, nocleg w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym, wyżywienie: 2 x obiadokolacja, 2 x śniadanie w formie bufetu, realizacja programu zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, opieka pilota i kapłana, ubezpieczenie NNW/KL Archidiecezja BiałostockaRCHIDIECEZJA KRIA INSTYTUCJE


• MSZE ŚWIĘTE W ARCHIDIECEZJI