Porządek Mszy Świętych

Dni powszednie: 6.30 i 18.00
Dni świąteczne: 6.30, 9.00 i 18.00
Niedziele i święta nakazane: 7.00, Halickie – 8.10, 9.30, 11.00, 12.30 i 18.00.

 


Drukuj

29 września 2019 – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DojlidyParafia.pl. Opublikowano w Ogłoszenia parafialne

1. Serdeczne Bóg zapłać dobrodziejom naszej Parafii, wszystkim troszczącym się o nasz kościół i jego otoczenie. Szczególnie dziękuję dbającym o czystość kościoła. 

 

2. W czekającym tygodniu:

 

- poniedziałek (30.09) – Wspomnienie Św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła

- wtorek (01.10) – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus

- środa (02.10) – Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów

- piątek (04.10) – Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu

- sobota (05.10) – Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej, Dziewicy

 

W tym tygodniu przypada również: 

 

- I czwartek miesiąca – dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne: 

godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa), 17.30 – Różaniec (podczas modlitwy spowiedź) i Msza św. o godz.18.00. 

Uczestniczą uczniowie klas VI szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. 

 

- I piątek miesiąca – godz.17.00 – prywatna Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzi Grupa Czcicieli Bożego Miłosierdzia) w intencji przebłagalnej za grzechy przeciwko ludzkiemu życiu (uczestniczy Komitet Budowy Pomnika Dzieci Nienarodzonych), 17.30 – Różaniec i Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa (podczas modlitwy spowiedź) i  Msza św. o godz.18.00. 

Uczestniczą uczniowie klas VII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania. 

 

- I sobota miesiąca – godz.17.30 – Różaniec i Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP (podczas modlitwy spowiedź) i Msza św. o godz.18.00.

Uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w ramach przygotowania do Bierzmowania.

Po Nabożeństwie spotkanie z kandydatami do Bierzmowania.

 

 Z racji na  ślub w sobotę „Matki w Modlitwie” zapraszamy we wtorek na rozpoczęcie miesiąca różańcowego:  godz. 17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (prowadzą „MATKI W MODLITWIE”), 17.30 –  Różaniec i Msza św. o godz.18.00.

 

3. W przyszłą niedzielę (06.10), jeśli pozwoli pogoda, po Mszy św. o godz. 9.30 –  Procesja Eucharystyczna (ostatnia w tym roku). Zapraszamy do licznego udziału!

 Ofiary do puszek przed kościołem na Caritas parafialną.

 

4. Październik, to miesiąc różańcowy. Bardzo gorąco zachęcamy do odmawiania tej przepięknej modlitwy: w kościele, kaplicach wioskowych, domach czy w gronie rodzinnym.

Nabożeństwa Różańcowe będą odprawiane w kościele o godz. 17.30, a więc przed  Mszą św. wieczorną. W piątki szczególne Nabożeństwo Różańcowe dla dzieci i młodzieży. 

Serdecznie zapraszamy!

 

5. Przypominamy, że  z woli Episkopatu Polski i na podstawie dekretu Ks. Arcybiskupa Metropolity Białostockiego, dzieci i młodzież przyjmują I Komunię św. i Bierzmowanie w swoim parafialnym kościele, bez względu na to, że uczęszczają do szkół poza parafią. Proboszczowie, katecheci i rodzice są zobowiązani do wypełniania tej praktyki. Jeśli czynią inaczej, naruszają prawo kościelne i łamią sumienie swoje i innych. Przygotowania do I Komunii św. trwają przez klasę: I, II i III szkoły podstawowej a do Bierzmowania przez klasę: VI, VII i VIII szkoły podstawowej.

 

6. Zbliża się listopad – czas szczególnej pamięci i troski o wszystkich zmarłych. Wyrażamy ją poprzez naszą modlitwę, jak również przez dbałość o cmentarze, na których spoczywają nasi bliscy. 

Dziękuję tym wszystkim, którzy aktywnie angażują się w sprzątanie naszej nekropolii oraz pamiętają o swoich zmarłych zamawiając w ich intencji Msze św. 

Troska o zmarłych to przede wszystkim modlitwa ofiarowana w ich intencji. 

W naszej świątyni imiona zmarłych wyczytywane będą podczas tradycyjnego różańca wypominkowego w dniach: 30 i 31 października oraz 1 i 2 listopada o godz. 17.15, po różańcu zostanie odprawiona Msza św. - o godz. 18.00 - w intencji zmarłych wymienionych podczas wypominkowej modlitwy różańcowej. W niedzielę, 3 listopada, na cmentarzu grzebalnym w Dojlidach, o godz.14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych: parafian, pochowanych na tym cmentarzu, z naszych rodzin i polecanych – Zapraszamy!

 

7. Zapraszamy na spotkania formacyjno – modlitewne: środa, godz. 18.30 – Przyjaciele Oblubieńca, czwartek, godz.18.30 – „Żyć Ewangelią” i piątek, godz. 18.30 – OAZA oraz spotkanie Chóru. Uczestników zapraszamy do udziału w  Eucharystii!

 

Zapisy kandydatów na ministrantów oraz do scholi dziecięcej !

 

8. Nowy numer pisma diecezjalnego „Drogi Miłosierdzia” i „Gościa Niedzielnego”  do nabycia u ministrantów w przedsionku kościoła. Zachęcamy do lektury!

 

9. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

 

- w sobotę, 5 października 2019 r. - pielgrzymka Kółek Żywego Różańca do Różanegostoku (wyjazd o godz. 7.00). Podczas wyjazdu nawiedzimy Sanktuaria: Św. Wodę i Sokółkę. Szczegółowe informacje i zapisy u księży posługujących w Parafii. 

 

- Parafialna Pielgrzymka do Lwowa  18 – 20.10.2019 (3 dni)

Ramowy program wycieczki:                                                                                             Dzień 1:

06:00 Wyjazd z Białegostoku do Lwowa. 17:00 czasu lokalnego przybycie do hotelu MARS, obiadokolacja i kwaterunek. Dla chętnych wyjazd na wzgórze Zamkowe. Nocleg.

Dzień 2: 

07:00-08:00 Śniadanie 

09:00 spotkanie z przewodnikiem wyjazd na zwiedzanie, w programie zwiedzania miedzy innymi:  

Katedra św. Jura, Opera Lwowska, Stare Miasto: katedra łacińska, kaplica Boimów, Rynek (obiad), katedra ormańska, kościół dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołoska, arsenał miejski, plac Mickiewicza. 16:00 Przejazd do Hotelu przebranie w kreacje wieczorowe, 16:45 fakultatywnie (dla chętnych) wyjazd do opery lwowskiej – powrót po spektaklu do hotelu, kolacja i nocleg.

*cena biletów w operze: 20-40zł – miejsca na parterze w dalszych rzędach, 50-90 zł miejsca na barterze w pierwszych rzędach lub balkonach rzędy przednie.

Dzień 3:

08:00-09:00 Śniadanie

10:00 dalsze zwiedzanie: Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich 

1300-14:00 Wyjazd do Białegostoku.

23:00-24:00 Planowany powrót do Białegostoku

Świadczenia:

Transport autokarem, nocleg w pokojach 2 osobowych z pełnym węzłem sanitarnym,  wyżywienie:  2 x obiadokolacja, 2 x śniadanie w formie bufetu, realizacja programu zwiedzania z licencjonowanym przewodnikiem, opieka pilota i kapłana, ubezpieczenie NNW/KL SU- 40000zł

 

10. Szczęść Boże na czekający tydzień!