Witamy w Parafii Dojlidy: Dom dla Wiary i Wspólnoty

Serdecznie witamy wszystkich odwiedzających stronę internetową Parafii Dojlidy. Nasza parafia to nie tylko miejsce kultu i modlitwy, ale również dynamiczna i żywa wspólnota, która otwiera swoje drzwi dla każdego, kto szuka duchowego wsparcia, wspólnoty i głębszego zrozumienia wiary. Jesteśmy dumni z naszego bogatego dziedzictwa i zapraszamy do poznania naszej historii, działalności oraz życia parafialnego.

Serce Naszej Wiary

W naszej parafii każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy etapu życia duchowego. Oferujemy różnorodne grupy parafialne, programy edukacyjne i liczne inicjatywy społeczne. Nasza strona internetowa jest miejscem, gdzie możesz znaleźć najnowsze informacje, ogłoszenia i materiały, które pomogą Ci w zaangażowaniu się w życie naszej parafialnej rodziny.

Niedziela 12:00 - 13:00
ul. Kościelna 5, 15-001 Białystok

Potrzebujesz Pomocy?

Każdy z nas czasem potrzebuje wsparcia

Módlmy się razem za Ciebie

Oferujemy bezpłatne porady prawne

Działalność Parafialna

Poza mszami świętymi, organizujemy wiele nabożeństw okolicznościowych i sezonowych, które odzwierciedlają bogatą tradycję kościelną. Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, Roraty, Adoracje Najświętszego Sakramentu, to tylko niektóre z nabożeństw, które umożliwiają głębsze przeżywanie wiary i duchowe wzrastanie.
church cathedral architecture pews 3481187

Więcej niż Liturgia

Nasza parafia to miejsce żywej działalności, która wykracza poza liturgię. Z wielkim zaangażowaniem prowadzimy różnorodne grupy parafialne, w tym scholę, chór, grupy młodzieżowe i organizacje charytatywne. Te grupy stanowią okazję do rozwoju osobistego, duchowego i budowania silnych, wspierających się nawzajem wspólnot.

Nasza parafia aktywnie uczestniczy również w życiu lokalnej społeczności, organizując wydarzenia kulturalne, edukacyjne i charytatywne. Festyny parafialne, koncerty, spotkania formacyjne, to tylko część naszych działań, które mają na celu wzbogacenie życia duchowego i społecznego naszych parafian i gości.

Informacje dla Parafian

Na naszej stronie znajdziesz aktualne ogłoszenia parafialne, informacje o nadchodzących wydarzeniach, a także dane kontaktowe i godziny otwarcia biura parafialnego. Staramy się regularnie aktualizować te informacje, aby każdy mógł być na bieżąco z życiem parafii. Zachęcamy do odwiedzania tej sekcji, aby nie przegapić żadnych ważnych wydarzeń i informacji.

Dodatkowo, udostępniamy różne zasoby online, takie jak nagrania kazań, materiały do osobistej modlitwy i refleksji, oraz linki do przydatnych katolickich stron i aplikacji. Nasza strona to także miejsce, gdzie można znaleźć inspiracje do głębszego życia duchowego i lepszego zrozumienia wiary katolickiej.

berlin cathedral sculpture 3408348
ornaments

Duszpasterstwo

Wsparcie i Przewodnictwo Duchowe

Duszpasterstwo w naszej parafii to nie tylko prowadzenie liturgii, ale również indywidualne wsparcie i przewodnictwo duchowe. Nasi księża są zawsze dostępni dla tych, którzy potrzebują porady, pocieszenia czy sakramentu pojednania. Regularnie odwiedzamy chorych i starszych parafian, zapewniając im duchowe wsparcie i sakramenty.

W naszej parafii działają również grupy wsparcia dla osób przeżywających trudności życiowe, takie jak żałoba, choroba czy problemy rodzinne. Staramy się, aby każdy, kto szuka pomocy, znalazł u nas otwarte drzwi i serce gotowe wysłuchać i wesprzeć.

youth-night
real-question-real-answer

Zaproszenie do Wspólnoty

Na koniec, chcielibyśmy serdecznie zaprosić każdego, kto odwiedza naszą stronę, do aktywnego udziału w życiu naszej parafii. Niezależnie od tego, czy jesteś stałym mieszkańcem Dojlid, nowym w naszej społeczności, czy tylko przechodnim gościem, nasze drzwi są dla Ciebie zawsze otwarte.

Dołącz do nas na niedzielnej mszy, weź udział w jednej z naszych grup parafialnych, lub po prostu przyjdź porozmawiać. Nasza wspólnota to miejsce, gdzie możesz znaleźć przyjaźń, wsparcie i duchowe wzrastanie. Zapraszamy do wspólnego kroczenia drogą wiary, nadziei i miłości.