Schola młodzieżowa

Administrator. Opublikowano w Statyczne

Schola młodzieżowa została założona w 2006 roku z inicjatywy ks. Adama i ks. Wiesława.
Jest prowadzona przez Tomasza Krynickiego.

Aktualnie akompaniuje przy pianinie (Tomasz Krynicki) oraz skrzypcach (Krzysztof Kuk).

Schola swoim śpiewem upiększa mszę młodzieżową o godz. 11:00. W okresie Triduum Paschalnego lub Bożego Narodzenia schola dziecięca i młodzieżowa łączą się aby podkreślic podniosłośc danej uroczystości.

Schola podczas mszy świętej o godz. 11:00

Na każdym spotkaniu nasi prowadzący uczą bardzo wielu utworów śpiewanych na chwałę Bożą podczas Mszy Św. Co roku do scholi dołączają nowi członkowie. Skupia ona w sobie młodzież z gimnazjum i wzwyż.

Młodzież podczas próby

Co roku są organizowane koncerty kolęd lub inne przedsięwzięcia z pomocą ks. Daniela, które cieszą się uznaniem naszych parafian i nie tylko. Od czasu do czasu schola wraz z oazą i ministrantami wyjeżdża na kilkudniowe zimowiska,spływy kajakowe i rekolekcje, a w czasie roku szkolnego na ogniska i rajdy rowerowe.

Asyż, Włochy, 2011

Jeżeli chcesz razem z nami chwalić Pana swym śpiewem podczas Mszy Świętych oraz innych uroczystości zgłoś się do naszych prowadzących lub przyjdż na próbę scholi w każdą niedzielę roku szkolnego o godz 10.

Serdecznie zapraszamy!